علت اختراع و پیدایش اینترنت چه بود؟

اینترنت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]همانطور که انتظار دارید فناوری بسیار گسترده و در حال تغییر باشد ،اختیار اینترنت توسط یک نفر کار غیر ممکنی است. اینترنت کار دهها دانشمند ، برنامه نویس و مهندسین پیشگام بود که هر کدام ویژگی ها و فناوری های جدیدی را توسعه دادند که در نهایت برای تبدیل شدن به “بزرگراه اطلاعاتی” که امروزه می شناسیم ادغام شدند.

 

مدتها قبل از وجود این فناوری برای ایجاد اینترنت ، دانشمندان زیادی پیش از این ، وجود شبکه های اطلاعات جهانی را پیش بینی کرده بودند. در اوایل دهه 1900 ، نیكولا تسلا با ایده یك “سیستم بی سیم جهانی” اسباب بازی كرد ، و متفكران بینایی مانند پاول اتلت و وانوار بوش از دهه ی 1930 و 1940 سیستم های ذخیره سازی مکانیزه و قابل جستجوی كتاب و رسانه ها را تصور كردند.

با این وجود ، نخستین برنامه ریزی عملی برای اینترنت تا اوایل دهه 1960 ، هنگامی که J.C.R. لیکلایدر ایده “شبکه بین قاره ای” رایانه ها را محبوب کرد. اندکی پس از آن ، دانشمندان رایانه مفهوم “تعویض بسته ها” ، روشی را برای انتقال موثر داده های الکترونیکی ایجاد کردند که بعداً به یکی از مهمترین ساختمان های اینترنت تبدیل شد.

 

اولین نمونه اولیه کارآمد اینترنت در اواخر دهه 1960 با ایجاد ARPANET یا شبکه آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته ارائه شد. در اصل توسط وزارت دفاع ایالات متحده بودجه ، ARPANET با استفاده از تعویض بسته ها اجازه می دهد تا چندین رایانه در یک شبکه واحد ارتباط برقرار کنند.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”6277″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]در 29 اکتبر 1969 ، ARPAnet اولین پیام خود را ارائه داد: یک ارتباط “گره به گره” از یک رایانه به دیگری. (اولین رایانه در یک آزمایشگاه تحقیقاتی در UCLA قرار داشت و دیگری در استنفورد ؛ هر یک به اندازه یک خانه کوچک بود.) پیام “LOGIN” کوتاه و ساده بود ، اما به هر حال شبکه جدید ARPA را خراب کرد. : رایانه استنفورد فقط دو حرف اول یادداشت را دریافت کرد.

 

این فن آوری در دهه 1970 پس از آن که دانشمندان رابرت کان و وینتون سرف توسعه پروتکل کنترل انتقال و پروتکل اینترنت یا TCP / IP ، یک مدل ارتباطی را ارائه دادند که معیارهایی را برای نحوه انتقال داده ها بین شبکه های چندگانه ایجاد می کند ، در حال رشد است.

 

ARPANET TCP / IP را در اول ژانویه 1983 به تصویب رساند ، و از آنجا محققان شروع به جمع آوری “شبکه شبکه” کردند که به اینترنت مدرن بدل شد. در سال 1990 ، هنگامی که دانشمند رایانه ، تیم برنرز لی ، شبکه جهانی وب را اختراع کرد ، دنیای آنلاین شکل قابل تشخیص تری به خود گرفت. در حالی که اغلب با خود اینترنت اشتباه گرفته می شود ، وب در واقع فقط رایج ترین وسیله دسترسی به داده ها به صورت آنلاین به صورت وب سایت ها و لینک های ارتباطی است.

 

وب به محبوبیت اینترنت در بین مردم کمک کرده است و بعنوان یک قدم مهم برای توسعه وسعت وسیع اطلاعاتی که امروزه بیشتر ما اکنون به طور روزانه به آن دسترسی پیدا می کنیم ، کمک کرده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ایماکالا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =