بررسی و مشخصات کیبورد roccat vulcan 120 aimo ، کیبورد گیمینگ جنتلمن

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO در زمره بهترین کیبوردهای گیمینگ قرار دارد و از کیفیت ساخت عالی بهره می برد که از سبک نسبتاً منحصر به فردی نیز برخوردار است. همچنین صاحب اولین صفحه کلیدی است که دارای کلیدهای ROCCAT Titan جدید میباشد و در ضمن قابل مقایسه با کلیدهای بسیار محبوب Cherry MX Browns است. این کیبورد بازخورد لمسی ای ارائه میدهد که در عین حالت ساکت است. همچنین ، این کلیدها نسبتاً کم رخ هستند بنابراین توصیه میکنیم در هنگام استفاده از آن از استراحتگاه مچ دست استفاده کنید ، زیرا تجربه تایپ بسیار راحت تر خواهد شد.

 

 

 

توصیه ما

 

کیبورد گیمینگ ROCCAT Vulcan 120 AIMO به طور کلی یک صفحه کلید خوب است که می تواند برای مصارف مختلف استفاده شود. این کیبورد به عنوان یک کیبورد گیمینگ شگفت انگیز ، همراه با سوئیچ های لمسی اختصاصی و در عین حال بی صدا طراحی شده است. از لحاظ ساختاری ، زیبا و دارای کلیدهای کم رخ بانورپردازی عالی RGB است که سبب ایجاد زیبایی خاصی میشود. این یک تجربه تایپ کلی بسیار خوب را ارائه می دهد ، اگرچه استفاده از استراحت مچ دست تقریباً اجباری است.

ابعاد

 

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO به دلیل طراحی سایز کامل ، یک صفحه کلید نسبتاً بزرگ است. همچنین از استراحتگاه مچ دست مغناطیسی استفاده میکند که فضای بیشتری را روی میز شما می گیرد. با این حال ، برخلاف اندازه اش نسبتا سبک است.

 

ارتفاع : 3.2cm

عرض : 46.2cm

طول :  15.9cm

وزن :  900g

 

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO بسیار عالی است ، زیرا وزن سبک آن بسیار شگفت آور است. صفحه آن از انعطاف پذیری زیادی برخوردار نیست ولی از روکش آلومینیومی خوبی برخوردار است. کلیدها از رخ بسیار کمی بهره مند هستند و ظاهری بی نظیر دارند. با این وجود ، کلاهک کلیدهای ABS از ارتفاع کمی برخوردار بوده و به دلیل نازک بودن ، راحتر لمس میشوند.

 

 

ارگونومیک

 

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO

 

این کیبورد از حالت طبیعی خوبی بهره میبرد. دارای یک تنظیم شیب و مجهز به استراحتگاه مچ دست مغناطیسی جداشدنی است. اگر تصمیم دارید که از استراحتگاه مچ دست استفاده کنید انتخاب درستی را در نظر نگرفته اید زیرا بدون استراحتگاه مچ دست ، استفاده از کلیدهایی که سطح صافی دارند احساس خوشایندی برایتان نخواهد داشت.

 

نور پس زمینه

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO دارای نور پس زمینه کامل RGB است. به راحتی می توانید تنظیمات روشنایی را روی صفحه نمایش خود کنترل کنید و به لطف پوشش شفاف سوئیچ ها و کلیدهای کم رخ ، تشعشع روشنایی زیادی روی صفحه وجود دارد. صفحه به اندازه کافی روشن است به طوری که در نور روز هم مشاهده میشود.

 

کابل

کابل معمولی برای اتصال به دستگاه کامپیوتر شخصیتان در نظر گرفته شده است.باید کابل آن را طوری میساختند که طولانی باشد و به راحتی بتوانید به درگاه رایانه متصل کنید. در صورت صدمه خوردن به سیم تعویض آن دشوار خواهد بود.

 

جفت سازی بی سیم

این کیبورد فقط از اتصال سیمی بهره میبرد و هیچ اتصال بیسیمی در آن به کار نرفته است.

 

 

ویژگی های بیشتر

 

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO

 

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO چند ویژگی اضافی شسته و رفته نیز دارد که می تواند بسیار مفید واقع شود. در حالی که کلیدهای کنترل رسانه مانند پخش / مکث و برگشت / جلو در کلیدهای میانبر قرار دارند ، شما کلیدهای اختصاصی برای صدا به صورت قابل حرکت را دارید و در یک حرکت جادویی می توانید صدا را کنترل یا میزان روشنایی نور پس زمینه را در صورت فشار دادن کلید “FX” تغییر دهید. صرف نظر از این کلیدها ، کلید دیگری نیز وجود دارد که به شما این قابلیت را میدهد که بتوانید فورا کیبورد را به “حالت گیمینگ” تغییر دهید ، ویژگی ای که در هنگام بازی کلید ویندوز را غیرفعال میکند تا به طور اشتباهی از بازی خارج نشوید.

 

کلیدهای رسانه ای : کلیدهای داغ

کلیدهای قابل برنامه ریزی ماکرو : همه

کنترل ه0ای اضافی : آهسته

گذرگاه USB  : نه

numpad : بله

قفل کلید WINDOWS : آره

 

اقلام درون جعبه

 

کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO

استراحتگاه مچ دست مغناطیسی

استیکرها

دفترچه راهنما

 

ضربه پذیری کلیدها

 

 

 

این صفحه کلید دارای سوئیچ های اختصاصی TOC Tactile ROCCAT است. این سوئیچ های لمسی اما خاموش ، بسیار شبیه به سوئیچ های محبوب Cherry MX Brown هستند. نیروی فعال سازی آنها دارای یک دست انداز است ، اما کلیدها به نیروی زیادی احتیاج ندارند. کلیدها با فاصله بسیار استاندارد عمل می کنند. کیبورد Vulcan اولین کسی است که از این سوئیچ ها بهره میبرد.

 

سوئیچ به کار رفته در کلیدها : ROCCAT Titan Tactile

احساس : لمسی

نیروی عمود بر سطح : 48.0gf

پیش پیمایش : 2.21 میلی متر

پیمایش کل : 3.76 میلی متر

 

کیفیت تایپ

 

 

کیفیت تایپ کیبورد ROCCAT Vulcan 120 AIMO بسیار عالی است. در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظر برسد آن هم به به دلیل کم رخ بودن کیبورد و کلاهک کلیدها . کلیدها احساس پایداری و تایپ کردن خوبی دارند ، اما بدون استراحتگاه مچ دست احتمالا ممکن است به شما احساس بلند بودن کلید ها و ناپایداری دست بدهد. پس تایپ کردن هنگام استفاده از استراحتگاه مچ دست احساس راحتی بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. فاصله کلیدها به کاهش تعداد اشتباهات تایپی کمک می کند و نتیجه بهتری را به نسبت اشتباهات تایپی که از Logitech G915 سر میزند از خود بروز میدهد.

 

صدای تایپ کردن

 

صدای تایپ زیاد بلند نیست و برای یک فضای باز مناسبتر است.

 

کلام نهایی

 

در کل ، کیبورد Roccat Vulcan 120 Aimo ما را  بسیار تحت تأثیر قرار داد . طراحی آن کاملاً زرق و برق دار است ، و ما عاشق نحوه انجام کار متفاوت با نورپردازی RGB آن شدیم. کلیدهای نیمه پوشیده ،باعث میشود وزن اضافی از روی کیبورد کاسته شده و این کیبورد جزو سبک ترین کیبوردهای گیمینگ باشد و همچنین مزایای عملی برای آن نیز وجود دارد که این کلیدها را سبک تر و سریع تر میکند.

 

کیبورد Roccat Vulcan 120 Aimo در هر دو عملکرد بازی و تایپ کارآیی درخشانی از خود دبروز میدهد ، زیرا با یک نقطه فعال سازی که خیلی کم عمق نیست ، سریع و واکنش نشان می دهد و هنگام فشار دادن کلیدها بازخورد لمسی به شما می دهد. این بلندترین صفحه کلید مکانیکی نیست که ما امتحان کرده ایم ، و هر کسی را که در تایپ و بازی خود در کنار شما می نشیند خوشحال خواهد کرد.

 

مزایا

 

  • طراحی زرق و برق دار
  • بازخورد لمسی عالی
  • دارای دستگیره شماره گیری که مفید است
  • عالی هم برای بازی ، هم برای تایپ کردن

 

معایب

 

  • گرانقیمت
  • استراحت مچ دست سخت

 

ویدئوی بررسی کیبورد گیمینگ roccat vulcan 120 aimo

 

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =