بررسی و مشخصات ماوس Razer Viper Mini : تکه ی جدایی ناپذیر Razer Viper

RAZER VIPER MINI

نکته های جالب توجهی در مورد موس ها وجود دارد که از میان آنها Razer Viper Mini تداعی کننده کودکی باهوش ولی در عین حال چالاک است. دقیقاً مانند Razer DeathAdder Mini که جایگاه بهترین ماوس مخصوص بازی را به دلیل کوچک و کم وزن بودن برای بازیهای تیراندازی اشغال میکند Razer Viper Mini نیز به عنوان یک نسخه “کودک” از میان گزینه های بزرگ و سرکش ، به نوعی دلپذیر و شیرین عمل خواهد کرد. اگر بخواهید کوچک بودن این ماوس را مبنی بر کم ارزش بودنش در نظز بگیرید باید بگویم سخت در اشتباه هستید زیرا بسیاری از مواردی که Razer Viper را عالی می کند در این موس تعبیه شده است.

آیا کامل است ؟ خیر ، برخی از ویژگی ها باید پشت سر گذاشته می شدند تا ابعاد موس کوچکتر شود. با این حال ، Razer Viper Mini موفق می شود بیشتر جذابیت های قبلی خود را حفظ کند و در برخی جهات ، حتی بهتر از نسخه اصلی عمل کند.

Razer Viper Mini

ویژگی ها

در نمای اول و نگرش از نزدیک احتمالا خواهید گفت که Razer Viper Mini همان وایپر نسخه اول یا Razer Viper Ultimate است. حتی با زیرنظر گرفتن مشخصات این موس میبینید که همانند نسخه های بزرگتر ، سوئیچ های نوری جدید برای کلیک سریع تر ، تمرکز بر روی esports ، یک کابل Speedflex برای کشش کمتر ، شش دکمه قابل برنامه ریزی و 100٪ پایه PTFE برای سر خوردن سریعتر و نرمتر وجود دارد.

با این حال بیشتر که توجه کنید خواهید دانست که تفاوت های جزئی در آن خواهید یافت . در مرحله اول ، دکمه DPI را جلو ، در مرکز و در زیر چرخ اسکرول می یابید. این یک پیشرفت قابل توجه است. از آنجا که ماوس اصلی آن را در قسمت زیرین خود داشت ، در صورت نیاز به انجام برخی تنظیمات ، دسترسی به آن در وسط بازی تقریباً غیرممکن بود. ثانیا ، حتی سبک تر است. Viper Mini فقط 2.15 اونس (61 گرم) وزن دارد و این ویژگی آن را به یک وسیله واقعی برای استفاده در بازیهایی که نیازمند عکس العمل سریع هستند تبدیل میکند. در ضمن آنقدر وزن کمی مسبت به سایر موس ها دارد که در هنگام مسافرت این موهبتی را که در اختیارتان قرار داده است را درک خواهید کرد. علاوه بر اینها ، نور زیرموس و یک آرم برجسته را نیز در نظر بگیرید. البته برخی از عناصر از بین رفته اند و در صورتی عدم وجودشان را حس خواهید کرد که علاوه بر استفاده برای بازی بخواهید در کارهای اداری نیز آن را به کار ببرید.

 

Razer Viper Mini

 

متأسفانه ، این مدل فقط می تواند 8500 DPI را مدیریت کند و این بدان معناست که فقط برای گیم میتوانید از ان استفاده کنید البته برای کارهای معمولی فکر نکنم مسکل ساز باشد اما اگر بخواهید در کارهای ظریف از قبیل فتوشاپ از آن بهره ببرید سدی در برابر تمرکزتان خواهد بود (تنها راه حل این معضل تهیه یک موس مجزا با DPI پایین تر است ، چیزی که در بسیاری از موسها خواهید یافت ) . یک چیز دیگر در مورد Razer Viper Mini  که باید مدنظر قرار دهید این است که موس به گونه ای طراحی شده که قابل استفاده با هر دو دست است اما فقط دو دکمه در سمت چپ وجود دارد بنابراین فقط افرادی که آمبیدکسترِس (قابلیت استفاده از هر دو دستشان را با مهارتی یکسان دارند) هستند میتوانند به راحتی با هر دو دست با آن کار کنند.کناره ای هم برای قرار گیری انگشت شست وجود ندارد.

 

برای درک تفاوت Razer Viper Mini ، Razer Viper Ultimate و Razer Viper تصویر زیر را مشاهده کنید.

 

Razer Viper Mini

طراحی

Viper به هیچ چیز دیگری که Razer در حال حاضر ارائه می دهد ، شباهت ندارد. به جای پوسته صاف و کاملی که می توانید در Razer Naga Left-Hand Edition یا Razer DeathAdder V2 مشاهده کنید ، از طریق برش در وسط به چند قسمت تقسیم می شود. این بدان معنی است که کلیک های چپ و راست از شاسی جدا هستند. همچنین فاقد دسته های معمول لاستیکی یا پلاستیکی در دو طرف است. (به نظرم اخیرا افراد تمایل بیشتری دارند موسهایی با این ویژگی (طراحی تقسیم شده و غیر یکنواخت) را استفاده کنند)

با این حال ، موارد خاصی آشنا خواهند بود. به طور خاص ، چرخ اسکرول گرد همانی است که در محدوده DeathAdder ها مشاهده خواهید کرد ، و یک نورپردازی RGB را مشاهده میکنید و این در حالی است که روشنایی RGB برای موس های مدرن Razer چیزی غیرعادی نیست.

Razer Viper Mini

کارآیی

با وجود اندازه کوچکتر و امتیاز پایین تر نسبت به دو مدل دیگر VIPER اما در DPI ،  ماوس Razer Viper Mini عملکرد خوبی را ارائه میدهد. این اندازه مناسب برای کسانی است که دارای دستهای کوچکتر یا متوسط هستند و عدم گرفتن آن باعث نمی شود که در عمل کاملا تحت کنترل باشد. بعلاوه ، پایه های PTFE 100٪ حرکات نرمتری را برای پاسخ های لرزش ارائه می دهند. در واقع ، به نظر می رسد که شما به سختی باید دست خود را حرکت دهید تا در مواردی از قبیل Call of Duty: Warzone یک عکس فوری ایجاد کنید.

مطمئناً Viper استاندارد و بسیاری از موش های رقیب با DPI 16000 به بالا پاسخگو هستند. و بدیهی است که Viper Mini نمی تواند با آن مطابقت داشته باشد ، به خصوص با تأکید بر ورزش. اما هنوز هم به خوبی به شما کمک می کند مگر اینکه به دنبال پاسخگوترین نشانگر آماده مسابقات باشید.

حال بیایید به روشن ترین روزنه که ما را به داشتن یک Razer Viper Mini ترغیب میکند نگاهی بیندازیم. این روزنه شامل سوئیچ های نوری نسخه کامل می باشد. در واقع با یک حسگر مادون قرمز پرسرعت رو به رو هستیم که هر کلیک شما را در 0.2 میلی ثانیه پاسخ خواهد داد. این بدان معناست که شما در بازیهای تیراندازی می توانید سریعتر از بسیاری از بازیکنان ماشه را بکشید و اگر پیش از این به بازیهای شوتر پرداخته باشید این را میدانید که کسری از ثانیه تفاوت بین پیروزی و شکست را ایجاد می کند.

استفاده از آنها نیز بسیار ساده است ، زیرا سوئیچ های Razer Viper Mini بدون توجه به اینکه شما چه تنطیماتی را برای کیبوردتان سفارشی سازی کرده اید میتواند برای مثال در بازی یک حماسه تمام عیار : تروا ( A Total War Saga: Troy ) مطابق با اولویتتان مهم ترین آیتم ها را سفارشی کند تا از داشتن چنین ماوسی احساس لذت و خشنودی کنید. دکمه های کناری نیز همانند دکمه DPI (که بسیار خوشحالم از دیدن آن در بالای ماوس به جای آن که در قسمت پایین ماوس تعبیه شود ) یک کلیک رضایت بخش را ارائه می دهند.

 

Razer Viper Mini

 

 

در نهایت – ارزشش را دارد که آن را تهیه کنم؟

به طور کلی در ماوس Razer Viper Mini با پدیده ای یک سر برد _ یک سر باخت مواجه هستیم چرا؟ چون با وجود حذف برخی ویژگی ها ، ویژگی های جدید موثری اضافه شده است . همچنین با وجود این که نمره DPI کمتر از آن است که من می خواهم ، اما پیشرفت های بزرگی نسبت به نسخه اصلی برای این نسخه کوچکتر ایجاد شده است. اصل ماجرا این است که این ماوس برای مخاطب خاص و هدف خاصی طراحی شده است. نسبت به امتیازاتی که برخوردار است قیمت کاملا مناسبی هم دارد.

اگر می خواهید بهترین ماوس مخصوص بازی را داشته باشید اما تمایلی به بیشتر خرج کردن هم ندارید ،  Razer Viper Mini یک انتخاب عالی است. آن سوئیچ های اپتیکال ( نوری ) سریع را نیز به یاد داشته باشید.

 

 

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =