مشخصات ماوس گیمینگ razer mamba hyperflux ، اعجوبه ای در عرصه گیم

ماوس

بررسی Razer Mamba hyperflux

ماوس Razer Mamba Hyperflux و شارژ-پد Firefly Hyperflux  همچون موسیقی جازِ داستان های علمی تخیلی …

ماوس بی سیمی که هیچ باتری  داخلش ندارد – باور کنید!

این یک ماوس بی سیم است … آن هم بدون باتری.  وقتی این مورد را در CES شنیدم ، باورم نمی شد که کار کند.  حالا که چند هفته در دستم هست  ، می توانم این را تأیید کنم ، بله ، این کار را انجام می دهد.

حتی با دانستن منطقی نحوه کار این ماوس  ، با این وجود مجذوب آن هستم.

فقط وقتی توهمم شکسته می شود که به من یادآوری می شود   آری  این یک قطعه واقعی از فناوری جدید است ، کامل تر و بدون نقص های نسل اول.

موشواره Razer Mamba hyperfluxسومین راه حل شارژ موشواره بی سیم برای عبور از مشکلات نسل های قبلی در چند ماه گذشته است و همه بر اساس اصول مختلفی طراحی شده است .

این روش برای شارژ بیسیم ماوس برای اولین بار در  شرکت logitech و به عنوان تکنولوژی  Powerplay Logitech وارد بازار شد ، که نگرش ما را  درباره ماوس های بی سیم کاملاً تغییر داد و مکانی در لیست بهترین سخت افزارها کسب کرد.

پد ماوسی با ویژگی شارژ بی سیم Powerplay به شما این امکان را  می دهد تا از Logitech G703 یا G903mouse استفاده کنید و هنگام استفاده از این ماوس ها  یک دیسک مغناطیسی  به قسمت پایین پد ماوس وصل می شود  و سپس ماوس شروع به شارژ شدن می‌کند (1 یا 2 درصد در هر ساعت احتمالا شارژتان کم بشود )

Razer Mamba hyperflux

پد ماوس Powerplay ندارید؟

ماوس های   G703 / G903 به عنوان ماوس استاندارد بی سیم عمل می کنند ، باتری را شارژ می کنند ، سپس میتوانید حتی آن ها را  از طریق USB شارژ کنید.

سپس Corsair (کورسیر) MM1000  آمد ، کورسیر از استاندارد شارژ با منبع باز Qi استفاده کرد که از راه حل Logitech قدرتمندتر  نیست و همچنین مساحت کمتری را در بر می گیرد.
برای مثال ، Dark Core SE را باید بر روی نقاط ویژه ای در گوشه ی  بالا سمت راست قرار دهید  تا شارژ شود.  در حین استفاده به طور معمول باتری شارژ نخواهد شد.

حداقل  Razer از نظر کاربرد ، شبیه Powerplay است  قسمت مربوط به شارژ در سراسر نسخه ویژه پد ماوس به نام  Firefly به سبک LED Razer ارائه شده است.
همانطور که گفتم ، ماوس Razer Mamba hyperflux هیچ باتری در داخل ندارد.  در عوض ، یک خازن دارد که نیرورا برای مدت زمان 15 ثانیه  ذخیره می کند.
به عبارت دیگر ، Mamba Hyperflux تا زمانی که روی  ماوس پدِ Firefly Hyperflux قرار دارد ، کار می کند و هنگام قرار دادن ماوس روی ماوس پد هر دو همراه با نوری سبز رنگ روشن خواهند شد‌.
حال اگر این  دو را از هم جدا کنید ، چراغ خاموش می شود و ماوس بعد از 15 ثانیه  کار کردن ، خاموش می شود.

Razer Mamba hyperflux

عجیب و خطرناک و حتی غیر قابل اعتماد!

احتمالا سیاست ریزر این است  که هرکسی که Razer Mamba hyperflux خریداری می کند ، آن را در یک میز قلاب کند و دیگر نیازی به جابجایی آن نباشد
میدانید که منظورم چیست ؟ احتمالا درست متوجه شدید.
من بیش از شش ماه از تعطیلات و حتی در حال حاضر  از G903 با  ویژگی Powerplay استفاده کرده ام و تعداد دفعاتی که میز من را ترک کرده است احتمالاً  یک بار خواهد بود و آن هم در زمان تعطیلاتم هست ، شاید همان ریزر هم با این که از پدش جداشدنی نیست زیاد فرق چندانی نداشته باشد.
پس به یک نتیجه کاملا روشن میرسیم : برای استفاده روزانه Mamba hyperflux  و G903 اساسا یکسان هستند . شما پد را روشن می‌کنید ، ماوس را روی آن می‌گذارید و کار میکند.
در زیر پوشش ماوس ،  Mamba Hyperflux شارژ را از طریق خازن تغذیه می کند در حالی که G903 باتری خود را بین 85 تا 95 درصد شارژ می کند.   آیا‌ برای کسی واقعاً اهمیت دارد که ماوس شارژ داشته باشد یا مستقیما تغذیه شود؟ ( ماوس رو ۹۹ درصد اوقات  میشینی جلوی مانیتور استفاده می‌کنی حالا چه فرقی می‌کنه مستقیم  شارژ بشه یا از قبل شارژ داشته باشه ؟)

در واقع  هم در پد Powerplay و هم در  Hyperflux  جایگاه شارژ  سطح کل پد را شامل نمی شود.  در حقیقت میتوان گفت که منطقه ای از پد که قابلیت  شارژ کردن را دارا میباشد بیضی شکل است و در هر دو مورد گوشه ها توانایی شارژ کردن را ندارند. به عبارت دیگر اگر G903 را در گوشه powerplay بگذارید ، به مرور زمان شارژش تمام میشود و با گذاشتن Mamba hyperflux در گوشه firefly hyperflux ، خاموش خواهد شد
اگر  ماوس  Mamba hyperflux  را به مدت بیشتر از پونزده ثانیه در گوشه پد ماوسش نگه دارید و خاموش شود بعد باید  پس از  آوردن ماوس به منطقه شارژ شش ثانیه صبر کنید تا دوباره جفت سازی  شود.

 

Razer Mamba hyperflux

آیا معمولا قرار است به دفعات ماوستان خاموش شود؟

احتمالا نه ، چون که بیشتر اوقات قرار است ماوستان را در نزدیکی  مرکز پد نگه دارید پس Razer Mamba hyperfluxباید خوب کار کند.
شما فرصت کافی برای این که ماوس را بلند کرده و دوباره روی پد تنظیم کنید خواهید داشت( ۱۵ ثانیه ) ، بدون اینکه نگران قطع شدن  آن باشید ، این عمل در بدترین حالت ده ثانیه  طول می کشد.
البته اگر در حال مشاهده یک ویدیو در شبکه مجازی باشید و حواستان نباشد و ماوس را در گوشه پد ماوس قرار دهید به دفعات باید منتظر اتصال دوباره آن باشید.

تمام دلیل Razer برای حذف  باتری  کاهش وزن ماوس  است به طوری که وزن Razer Mamba hyperflux به ۹۶ گرم رسیده  و به راحتی در زیر مانع 100 گرمی جادویی قرار دارد که یک مزیت بزرگ محسوب میشود.
همچنین ماوس بزرگ است ، و شکل ماوس طوری است که به راحتی در دست راست قرار می گیرد دارای یک چرخ شیب است ، برچسب لاستیکی دارد که به زیبایی می درخشد ، البته ماوس خیلی راحتی است .

Razer Mamba hyperflux دارای یک سنسور نوری است که احتمالاً نسخه ای از PWM3389 (سازگاری PWM3360 Razer) است.  این اولین ماوس بی‌سیم Razer  است که این شرکت ساخته است  ،  مدل های قبلی مانند Lancehead از حسگرهای لیزری استفاده می کردند.
Mamba Hyperflux عملکرد خوبی دارد ، عالی به نظر می رسد ، وزن آن در کنار سایر ماوس ها هیچ چیز است – اساساً هر آنچه را می خواهید در آن جمع است.
و از همه مهمتر بیسیم است زیرا اگر بخواهید ماوس بی‌سیم با چنین کیفیتی بگیرید ، دایره انتخاب های شما کوچک خواهد بود.
کل سیستم هایپرفلاکس ، Mamba و Firefly ، در یک جعبه حمل می شوند. اما  Corsair ، که در حال حاضر فقط ماوس Dark Core SE را با MM1000 خود جفت می کند ، هنوز هم این دو را جداگانه حمل می کند.

با توجه به همه اینها ، Razer Mamba hyperflux بدون Firefly Hyperflux بی فایده است ، در حالی که Dark Core SE (مانند G703 و G903 Logitech) می تواند به عنوان یک ماوس بی سیم استاندارد استفاده شود.

اگر این موشواره را نخواهید که داشته باشید در واقع باید  گفت یک اعجوبه را از دست داده اید ، البته امیدواریم   که  Razer  در برخی مقاطع آینده مدل های دیگری را ارائه دهد و معایب این ماوس را برطرف کند البته همانطور که می دانید این ماوس  مانند DeathAdder ، تنها یکی از محبوب ترین ماوس های بازی در جهان است.

گفته می شود  مزایای hyperflux در مقایسه با Powerplay حداقل است.  در حقیقت ویژگی اصلی هایپرفلاکس وزن کم آن است.

 

 ماوس Razer Mamba hyperflux

مقایسه قیمت ها

 

پد Powerplay با   Logitech G703 قیمتی برابر با   50 دلار کمتر (199 دلار در کل) برای شما رقم خواهد زد ،در حالی که  Razer Mamba hyperflux اگر عملکردی بهتر از  G703 نداشته باشد ، برابر با آن خواهد بود  و تنها تفاوت واقعی این است که G703 وزنی 10 گرم بیشتر از آن دارد.

بسته G903 را می توانید با همان قیمت 250 دلار بسته Razer Mamba hyperflux داشته باشید و وزن آن 15 گرم بیشتر از Razer Mamba hyperflux است.  این مقادیر ناچیز است و برای اکثر مردم غیر قابل توجه است.

این واقعیت را اضافه کنید که G703 و G903 سازگارتر هستند – حتی می توانید بدون استفاده از پد موس Powerplay از آنها به صورت بی سیم استفاده کنید.

این یک فناوری شگفت آور ، عالی و مطمئناً گزینه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند در این روند شارژ بی سیم جدید وارد شوند.
با این اوصاف تصمیم با شماست که با کدام ماوس راحت تر میتوانید بازی کنید و کدامیک حس بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

 

ویدئوی مقایسه ماوسهای Corsair Dark Core SE ، Logitech G703/G903 و Razer Mamba hyperflux

مشخصات فنی :

 

ابعاد
124×70.1×43.2 میلی‌متر

وزن
96 گرم

تعداد کلیدها
9 عدد

کلید روشن و خاموش
دارد

نوع اتصال
دوگانه بی‌سیم و باسیم

نوع رابط
دانگل USB

فرکانس
2.4GHz

برد ماوس
10 متر

نوع حسگر
Optical

محدوده دقت
بیشتر از 3200

دقت
16000 ِDPI

حداکثر شتاب
5G

زمان پاسخ‌گویی
تا 450 اینچ در هر ثانیه

جنس سیم کابل
کنفی

ضربه‌پذیری کلیدها
50 میلیون کلیک

اقلام همراه ماوس
ماوس پد firefly hyperflux

سایز pad
:355*282*12.9

وزن pad
۶۴۳ گرم

 

ماوسهای لاجتیک ، پنجره ای رو به فناوریهای آینده نگر ، مطالعه کنید

 

 

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =