نقد و بررسی کیبورد Razer Huntsman Elite: بازی با سرعت نور

Razer Huntsman Elite

 

 

Razer Huntsman Elite یک کیبورد بسیار خوب با سوئیچ های نوری جدید که احساس قدرت خاصی را به شما می دهند

 

کیبورد Razer Huntsman Elite

 

نور از دیدگاه یک فیزیکدان ، یک چیز خنده دار است.
نور سریعترین چیز در جهان است ، اما دایره اکتشافات انسان آن قدر کوچک است که با اطمینان نمیشود گفت که سریع تر از نور وجود ندارد . البته نور هم خاصیت موجی و هم ذره ای دارد . بی حد و حصر است و جنبش دارد بنابراین میتوان از نور برای ارسال سیگنال کلیک‌کردن شما به بورد صفحه کلید استفاده کرد .

 

 

Razer Huntsman Elite  (200 دلاری) یکی از اولین کیبورد های گیمینگ است که از سوئیچ نوری استفاده کرده و نتیجه آن بسیار امیدوارکننده است ، البته بسیار گران است.(3 میلیون تومن، چه خبره بابا)

سوئیچ های نوری مکانیکی ریزر راحت و بادوام هستند و خوشبختانه تا یک دهه یا بیشتر آماده خدمت‌رسانی به شما به خصوص برای بازی های رایانه ای هستند. اما فقط کلیدها نیستند که باعث قیمت بالای دستگاه شده اند بلکه استراحتگاه مچ دست و کلید هایی با روشنایی RGB شامل این قیمت نیز میشوند . با وجود متود سینک آشپزخانه خود برای طراحی ، Razer Huntsman Elite در نهایت یک کیبورد بسیار خوب از آب درآمده است و سوئیچ ها این پتانسیل را دارند که با ویژگی های خاصی ظاهر شوند. این که آیا ارزش پیشنهاد بیش از یک مدل مکانیکی استاندارد را دارد یا خیر،با این حال  ما باید صبر کنیم و ببینیم.

 

طراحی

 

در بیشتر قسمت ها ، طراحی Razer Huntsman Elite کمی شبیه به هیبرید مکانیکی / غشایی Razer ، Ornata است. این کلیدها در ارتفاع کمی بالاتر از شاسی آلومینیومی Huntsman Elite قرار دارند که باعث می شود صفحه کلید کمی آینده نگر و بسیار متمایز به نظر برسد.

 

 

کیبورد Razer Huntsman Elite

 

این کیبورد جذاب است و طراحی آن هم کمی جالب تر و هم قابل توجه تر از مدل های قبلی Razer است. شما با این کیبورد می توانید از  روی میز اداری خود فاصله بگیرید و به بازی با این کیبورد بپردازید.آنچه باعث می شود Huntsman Elite نسبت به سایر کیبوردهای Razer بهتر شود ، اضافه شدن کنترلر های میانبر متعدد است.این دکمه های زیبا و دایره ای می توانند فایلهای موسیقی را پخش ، مکث ، عقب ، جلو یا سریع بکنند  و یک دکمه که می تواند میزان صدا را کنترل کند (یا روشنایی ، که لمس آن بسیار اسان است).کلید های میانبر ویژگی بارز کیبورد گیمینگ پریمیوم است و زمان آن رسیده که Razer به جای تکیه بر میانبرهای خسته کننده کلید Fn ، کلید های جدیدی را پیشنهاد کند.

 

کیبورد Razer Huntsman Elite

 

سایز کیبورد Huntsman Elite در حدود 18*6 اینچ بدون استراحتگاه مچ و 18*10 اینچ با استراحتگاه مچ می باشد. استراحتگاه مچ دست قابلیت جداشوندگی دارد ، اما مثل کیبورد های قبل ریزر از فوم پارچه ای مخمل و یک شاسی پلاستیکی محکم بسیار راحت ، ساخته شده است. اتصال آهن ربایی برای شما اطمینان حاصل می کند که استراحتگاه مچ دست و صفحه کلید ، بدون در نظر گرفتن اینکه شما Huntsman Elite را صاف نگه دارید یا آن را بالا بکشید ، به خوبی در کنار هم قرار بگیرند.

یک نوار نازک LED ، قسمت زیرین قسمت مچ دست را احاطه کرده است ، و می توانید چراغ ها را با بقیه صفحه کلید خود ست کنید. این یک ظاهر زیبا برای دستگاه شما ایجاد می کند .مشکل موجود در زیر کیبورد ، همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، این است که نور را به مکانی که دیدن آن بسیار آسان نیست هدایت می کند. مگر اینکه اتاق شما تا حدودی تاریک باشد ، اما اگر لامپی روشن باشد ممکن است اصلاً متوجه آن نشوید ، حتی اگر روشنایی آن را بالا ببرید. علاوه بر این و بسیار مشکل ساز تر این است روشنایی که زیر مچ دست هست به اتصال USB دوم نیاز دارد.

 

کلید ها

 

جذابیت ستاره در Huntsman Elite سوئیچ نوری بنفش Razer است. اگر درپوش کلید را بردارید ، این مکانیسم عجیب را مشاهده خواهید کرد: یک سوئیچ بنفش ، متصل به چشمه فلزی ، و یک استوانه پلاستیکی شفاف در قسمت پشت.

 

کیبورد Razer Huntsman Elite

 

سوئیچ های نوری بجای تکیه بر یک کلید مکانیکی برای برقراری تماس الکتریکی ، به عنوان یک ماشین تحریر یا صفحه کلید مکانیکی سنتی ، از طریق نور مادون قرمز کار می کنند. هنگامی که شما سوئیچ نوری مکانیکی (1.5 میلی متر تحریک ، 45 گرم نیروی تحریک) را فعال می کنید ، یک پرتوی از نور سیگنال را به سخت افزار صفحه کلید می فرستد ، که پس از آن به طور معمول آن را به کامپیوتر منتقل می کند. مهم نیست که چقدر سریع یک سوئیچ مکانیکی را فشار دهید ، احتمالاً نمی خواهید به سرعت 186000 مایل در ثانیه برسید (سرعت نور).

 

Razer

 

در مورد اینکه آیا این ویژگی تاثیری در بازی ها یا تایپ کردن دارد ، گفتن این کار سخت تر است. به یاد داشته باشید: ممکن است سیگنال شما با سرعت نور ارسال شود ، اما شما دستورات را پردازش نمی کنید یا با صفحه کلید خود با سرعت نسبی تعامل برقرار می کنید. سوئیچ های نوری Huntsman Elite به جای اینکه به یک برق مکانیکی برای برقراری تماس الکتریکی متکی باشند ، از طریق نور مادون قرمز کار می کنند.

از نظر تایپ کردن روزمره ، من 122 کلمه در دقیقه را بدون خطا با کیبورد Huntsman Elite به ثمر رساندم. برای مقایسه ، صفحه کلید ممبران در یک لپ تاپ در بازی Origin نتیجه ای بالغ بر 109 خطا در دقیقه با هفت خطا به من داد. در حالی که احتمالاً اختلاف در برابر سایر مدلهای مکانیکی چندان زیاد نخواهد بود ، هیچ انکاری وجود ندارد که Huntsman Elite بسیار سریع و دقیق است.

 

امکانات

 

Huntsman Elite بر روی نرم افزار Razer Synapse 3 اجرا می شود. ما نمی توانیم نظر خود را در مورد آن بیان کنیم چون این قسمت به سلیقه هر فرد بستگی دارد. از یک طرف ، این برنامه بسیار زیبا است و توضیح می دهد که وارد هر صفحه که می شوید چه کاری انجام شود که بسیار ویژگی مفیدی است از طرف دیگر ، برای انجام کارهای نسبتاً ساده ، مانند تنظیم پروفایل برای بازی یا دکمه های برنامه و نوشتن مجدد ، باید روی بسیاری از صفحه نمایش های زشت کلیک کنید.

 

 

کیبورد Razer Huntsman Elite

 

بطور قطعی می تونم بگم که این برنامه زیاد کاربردی نداره و فقط می تونید رنگ دکمه ها و عملکرد هایی برای هر بازی به صورت جداگانه ایجاد کنید و نور را با یک تفاوت ظریف نسبت به محیط تغییر بدید. به عنوان مثال ، به افتخار سوییچ بنفش نوری مکانیکی ، تصمیم گرفتم به صفحه کلید جلوه ای بنفش بدهم. اما من همچنین می خواستم هر بار که تایپ می کردم ،دکمه ها به صورت رنگین کمان دربیاد ، زیرا هرگز از تماشای آن بر روی صفحه کلید RGB خسته نمی شوم.

این موارد اغلب به روشهای غیر منتظره زیبا و دلنشین هستند. (به عنوان مثال ، Overwatch بسته به شخصیتی که انتخاب می کنید ، طرح های رنگی را تغییر می دهد.) با این وجود ، اگر بخواهید طرح های خود را تهیه کنید ، تشخیص اینکه کدام بازی ها دارای پروفایل های داخلی هستند و چگونه آنها را نادیده بگیرید ، بسیار دشوار است.

 

نتیجه گیری

 

Huntsman Elite یک کیبورد جاه طلب است که بخش عمده ای از آنچه را که وعده می دهد ، ارائه می دهد. این بسیار زیبا و راحت است و به نظر می رسد سوئیچ های کلیدی با پتانسیل عظیم خود مطابقت دارند. Razer تخمین می زند که این سوئیچ های کلید می توانند تقریباً دو برابر سوئیچ های مکانیکی خالص دوام بیاورند ، اگرچه ارزیابی آن بیشتر از یک دهه طول می کشد ، این ادعا می تواند خیلی خوب باشد.

ایماکالا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =