مشخصات کیبورد razer blackwidow x chorma ، کیبورد زیبا اما سنتی

طراحی و ویژگی ها

 

کیبورد  K70 BlackWidow X فاقد روکش سطحی  در اطراف کلیدها است ، .در حقیقت این تنها تفاوت واقعی بین Razer BlackWidow X Chorma و خط مشی سنتی BlackWidow Razer است. من همیشه به این نوع طراحی صفحه کلید بیشتر متمایلم . یک امر خطیر و مهم که  به طور همزمان هم آینده نگرانه و هم  صنعتی است،  در مورد آن وجود دارد و آن این است که : به نظر می رسد که کلیدها بالای پایه شناور هستند ، اما با این وجود خیلی سنگین و مکانیکی نیز هستند ، عکس پایین رو نگاه کنید تا دقیق تر متوجه بشید.

به عبارت دیگر ، تغییر اصلی تغییر در نوع کار است ، همانطور که در لپ تاپ های Razer’s Blade و Blade Stealth دیدیم.  در سالهای گذشته ، Razer از چندین نوع “GAMER” افتضاح در تمام صفحه کلیدهای خود استفاده کرد.  من کاملاً مطمئن هستم که این مورد با  Braciola MSor شروع شده بود که پس از Braciola MS تبدیل به مدل شاخص شد. در هر صورت ، زشت به نظر می رسید.

 

Razer BlackWidow X Chorma

 

در حالی که BlackWidow X Chroma از منظر طراحی چشمگیر است ، سبک متمایز آن می تواند یک شمشیر دو لبه باشد. کپ تاپ های عمیق تر به این معنی است که شکاف بیشتری بین کلیدها وجود دارد. صفحه فلزی به این معنی است که صفحه کلید به شدت روی میز قرار می گیرد و اغلب در هنگام لمس احساس سرما می شود.

کمپانی Razer  در سال 2016 ، Razer Blah-iola را کنار گذاشت  و صفحه کلیدهای آن را در سریالهای کاملاً غیرواقعی ، Apple-esque،  sans-serque از بین برد.  بهترین تصمیم همین بود  آنها سری منفور  Razer بود که پای برتری  به سایر رقبا مانند Logitech ، Corsair و SteelSeries  داده بود.

صفحه کلیدهای مکانیکی روز به روز در بین افرادی که بازی می کنند محبوب تر می شوند –  مطمئناً افرادی که مشاغل اداری دارند یا رمان می نویسند و حتی کسانی که  داده ها  را در تمام روز وارد می کنند به این کیبورد ها نیازمند خواهند شد.

 

Razer BlackWidow X Chorma

 

روشنایی و نورپردازی

 

کیبورد گیمینگ  BlackWidow X   دارای مزیت روشنایی  نسبت به سری K70 است.  سوئیچ های Cherry RGB سفارشی Corsair با درخشش نوری برای ایجاد روشنایی در  اطراف هر چهار طرف کلید ساخته شده اند ، که باعث می شود K70 کمی در محیط های کم نور برای چشمانتان مزاحمت  ایجاد کند.

کیبورد مکانیکال BlackWidow X از کلیدهای Razer استفاده می کند که لنزهایی در بالای هر کلید دارد.  هنوز نشت نور وجود دارد ، اما به جای اینکه به سمت کاربر باشد ، به سمت کامپیوتر ( یا به سمت  کلید بالایی ) به صورت  زاویه دار است.

و بنابراین من با خوشحالی Razer BlackWidow X Chorma را روی میز کار خود نصب کردم و آزمایش آن را شروع کردم.  بسیار شبیه BlackWidow Ultimate است ، اگرچه Razer همچنان خود را به عنوان “لوازم جانبی برای همه” تغییر عنوان داده است هنوز شرکتی مورد علاقه   برای گیمرهای سخت محسوب میشود.

 

Razer BlackWidow X Chorma

 

نکته مهم: دقیقاً همانطور که اکثر افراد یک هدفون یا  هدست را صرفاً برای یک موردِ استفاده نمی خرند بلکه کیبورد را خریداری می کنند و  انتظار دارند چندین کار را با آن انجام بدهند.  من؟  من در ابتدا یک صفحه کلید مکانیکی را برای بازی ها خریداری کردم ، اما اکنون نمی توانم تصور کنم که کارم  برای تایپ کردن روزانه به این گنبدهای لاستیکی وابسته باشد.

بخشی از مشکل زیبایی Razer در گذشته این بود که در “بازی های ویدیویی” به طور فجیعی ریختش زار میزد .   تصور می کنم کسی که از مدل های BlackWidow در سال گذشته در یک محیط اداری استفاده می کرد اوقات سختی برای او رقم میخورد  اما  BlackWidow X دیگر آنطور نیست و کاملا بهینه و کاربر پسند شده است .

حتی چراغهای نشانگر نیز  در BlackWidow X جابجا شده اند. در حالی که مدل استاندارد BlackWidow دارای نمادهای روشنایی برای Caps Lock ، Game Mode و غیره است ، BlackWidow X دارای یک ردیف با پنج  چراغ LED است.  درسته ساده و حداقلی است اما از آن  عجیبتر این است که آنها RGB نیستند ،  همیشه سبز هستند و  یک منظره  گیج کننده ایجاد میکنند.

 

1486

 

تغییرات ، برای جلب توجه کاربران

 

کمپانی Razer با ماوس و کیبورد خود ، به جای طراحی مجدد ، تمایل به پالایش دارد.  Razer BlackWidow X Chorma ( 160 دلار)  نمونه ای کامل از این استراتژی در عمل است ، زیرا در اصل همان  صفحه کلید BlackWidow Chroma است ، اما با یک صفحه فلزی دوباره طراحی شده .  نقاط قوت صفحه کلید هم هنوز وجود دارد: سوئیچ های مکانیکی مناسب ، نرم افزار عالی و عملکرد عالی.  با این حال ، طراحی منحصر به فرد آن می تواند در نوع تایپ باشد احتمالا ۱۰دلار اضافی نسبت به نسخه قبلی به همین دلیل باشد.

در حالی که تا کنون کیبوردهای BlackWidow از صفحه پلاستیکی استفاده میکردند که نیمی از کلیدهای کیبورد را پنهان کرده است ، Razer BlackWidow X Chorma از یک رویکرد بسیار کمرنگ تر استفاده می کند.  صفحه صورت از فلز ساخته شده است و مشخصات بسیار کمی دارد.  می توانید هر صفحه کلید و ریشه سوئیچ را در زیر کلید ها مانند سطر بر روی ردیف دندان کوسه مشاهده کنید.  این یک نگاه جالب است که خیلی پرخاشگر یا منزجرکننده نیست.  BlackWidow X Chroma از دکوراسیون بسیار زیبا و هنری برخوردار است.

از نظر اندازه و وزن ، همان اندازه معمولی BlackWidow Chroma است: 17.6× 7.5  اینچ و حدود 3 پوند (1360 گرم ). مانند سایر کیبوردهای Razer ، استراحتگاه مچ دست وجود ندارد ، که به صرفه جویی در فضای شما کمک می کند ، اما پشتیبانی زیادی از مچ دست نمی کند.( مچ دستتون در طولانی مدت ممکنه اذیت بشه )

 

Razer BlackWidow X Chorma

 

با کلید های بهینه سازی شده جدید ، سریعتر از نسخه های قبلی تایپ کنید

تایپ کردن به آن  آسانی کیبورد های G913 و K95 نیست . حتی در صفحه کلید استاندارد دل ، 113 کلمه  در دقیقه را به ثمر رساندم ، در حالی که در Razer BlackWidow X Chroma ، من 108 نمره گرفتم. این کلیدها بسیار پاسخگو هستند ، همچنین صفحه ی آن خیلی عمیق است  تا انگشتتان را از ضربه زدن به طور تصادفی بر روی دو کلید متوقف کند.

مانند سایر کیبوردهای BlackWidowX Chroma به شما امکان انتخاب بین کلیدهای Razer Green و خاموش Razer Orange را فراهم می کند.  کلید های Razer green  به اندازه سوئیچ های  Cherry MX  استاندارد نیستند ، اما Razer خبرهای امیدوارکننده ای در مورد این کلید ها دارد .  طی چند ماه آینده ، Razer شروع به ارائه صفحه کلیدهای BlackWidow با کلیدهای Cherry MX Blue می کند.  اگر طرح کلی BlackWidow را حفر کنید ،  آرزو می کنید که کلیدهای کمی بهتر داشته باشند ، البته فقط کافی است کمی از آن استفاده کنید تا تفاوت را احساس کنید.

 

Razer BlackWidow X Chorma

 

در حال حاضر ، قطعات نه چندان عالی در این کیبورد به کار برده شده مثل همان چراغ های همیشه سبزبه مرور زمان  به رنگ  سبز Razer’s Green عادت می‌کنید اما من خوشبختانه کیبورد واقعی مجهز به Cherry MX Blue را بیشتر میپسندم.البته Razer ادعا می کند طراحی آن برای بازی ها بهتر از MX Blues است ، مهمترین آن به این دلیل است  که باعث می شود دوبار فشار سریع یک کلید آسان تر شود.این ادعا به خودی خود دروغ نیست ، اما مبادله جابجایی سوئیسی است که برای تایپ کردن بدتر است – پایین تر استرس ، فشار بیشتری روی انگشتان شما. در کل مهمترین  عاملی که   باید در نظر بگیرید این است که  عادات استفاده خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است.

بدترین قسمت داشتن Razer BlackWidow X Chorma  ، تمیز کردن آن است.  هر هفته ، گاهی اوقات هر روز   یا چند بار در روز مشکل تمیز کردن این کیبورد را  در سایر کیبوردها ازجمله Corsair K70 و K90 نمی‌بینیم آیا داستان های ترسناک را شنیده اید که صفحه کلید شما یکی از کثیف ترین اشیاء در خانه شما است؟  معمولاً نادیده گرفتن آن آسان است.  مقداری گرد و غبار در صفحه کلید شما می شود.شاید چند تار مو در لابه بای کلید ها بیابید یا  مقداری از مواد غذایی را بریزید روی کیبورد بسیار طبیعی است.(ولی بخش فاجعه آمیزش اونجاست که بمونه و این تیکه های ریز زیاد بشه دیگه خودتون حدس بزنین چه بر سر کیبورد میاد)

مزایای کیبورد
طراحی جدید به نظر می رسد سوئیچ های مکانیکی عالی و روشنایی RGB زیبا

معایب کیبورد
ظاهر با تایپ تداخل دارد
بدون عبور USB
در اصل ، فقط با یک BlackWidow دیگر رو به رو هستیم

 

ویدئوی آنباکسینگ Razer BlackWidow X Chorma را مشاهده کنید

 

 

بررسی کیبورد Asus ROG Strix Flare: تجربه بازی کاملاً سفارشی را نیز ، مطالعه کنید.

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =