بررسی ماوس logitech mx vertical ، همگام با طبیعت

Mx Vertical

کمپانی Logitech تقریباً یا احتمالا میتوان گفت کاملاً خود را به عنوان بهترین سازنده ماوس ثابت کرده است و دستگاههای مختلفی را تولید کرده است که بالاتر از سایر دونده های ماراتن رقابت هستند. MX Vertical شلیک دیگری در صدر جدول رقباست ، به جز تأکید بیشتر روی ارگونومی چگونگی دستیابی به این دست آورد مهم همه به اسم آن است.

قیمت و در دسترس بودن

با قیمت 99 دلار یا 92 پوند (در حدود 135 دلار AU) MX Vertical ارزان به نظر نمی آید ، به خصوص هنگامی که در نظر بگیرید که چه تعداد ماوس های رایانه ای می توانید کمتر از یک سوم این قیمت داشته باشید. Logitech MX Master 2S با 99 دلار (99 پوند ، 149 دلار AU) در بررسی ها بهترین امتیازات را کسب کرده است و به راحتی میتوانید با تخفیف بسیار پایین تر از این قیمت آن را پیدا کنید. ما همچنین MX Anywhere 2 را توصیه میکنیم که متعاقباً 79 دلار (79 پوند ، 99 دلار AU) قیمت دارد .

بنابراین لاجتیک در میان پیشنهادات خود ، با Logitech MX Vertical مجبور است خود را اثبات کند. و اگرچه ارگونومی منحصر به فردی را ارائه نمی دهد که دیگران اینگونه نباشند ، تجربه واقعی استفاده از این ماوس آن را به اندازه کافی سرپا نگه داشته است تا در پشت خواهر و برادرهایش در پله بالاتری بایستد.

Mx Vertical

 

طراحی

 

ماوس MX Vertical یک طراحی شبیه به موج هلالی دارد که یک منحنی محدب آهسته در طرف کف دست و یک منحنی نمایی بیشتر در سمت انگشت شست دارد. در حالی که تعداد زیادی از ماوس ها این منحنی ها را دارند ، MX Vertical آنها را به طور قابل توجهی عمودی نشان می دهد. یک پایه تا حدودی پر جنب و جوش ، شکل ظاهری تراشه شکلاتی مانندی را در جلو و عقب ایجاد میکند در حالی که از نظر مشخصات شکل ذوزنقه ای دارد .

همه این اشکال ممکن است خیلی ارگونومیک به نظر نرسند ، اما آنها با ماوس ترکیب می شوند که از نظر طبیعی نگه داشتن آن را بسیار طبیعی می‌کند . این ماوس های ارگونومیک تا آنجا که ذهن به یاد می آورد اصلا شبیه هیچکدام ار ماوس های سنتی نیستند. درحقیقت Logitech به دنبال یک دستگیره طبیعی رفته است ، بنابراین برای نگه داشتن آن نیازی نیست که دست خود را خیلی بلند نگه دارید.

برای کاهش قیمت ، مواد ساده تری در نظر گرفته شده است. از این مواد ، پلاستیک سخت روی پایه ساخته شده است و یک ماده لاستیکی برای جای انگشت شست و کف دست ساخته شده است. روبان در نگاه اول عجیب و غریب به نظر می رسد اما آرامش بخش نیزی آن عجیب تر است.

اگر کاری را با یک ماوس سنتی انجام دهید متوجه میشوید مانند صخره نوردی که منجر به تنش زیاد در ساعد شما می شود و تفاوت بین نگه داشتن MX Vertical و یک ماوس معمولی کاملاً برایتان آشکار خواهد شد. نگه داشتن آن را راحت می یابیم و بازوی ما در تمام مدت استفاده از آن احساس آرامش می کند ، بدون اینکه هیچ گونه تنشی اضافی در ساعد وجود داشته باشد.

Mx Verticalآ

دو دکمه انگشت شست در سمت چپ وجود دارد ، دو دکمه تقسیم ماوس در سمت راست که انگشتر و انگشتان دیگر به طور طبیعی در آن قرار دارند و یک چرخ اسکرول زیبا و پیچ خورده در میانش.
در بالای این موشواره یک صفحه فلزی (هرچند شاید هنوز پلاستیک) وجود دارد ، که دارای دکمه سوئیچ DPI هست.
در قسمت جلوی ماوس ، یک درگاه USB-C برای شارژ باتری داخلی یا استفاده از موس از طریق اتصال سیمی وجود دارد. کابل USB-C که شامل آن است سخت تر و کج تر از چیزی است که ما از کابل ماوس می خواهیم.

خوشبختانه ، MX Vertical در درجه اول ماوس بی سیم است و از بلوتوث و اتصال با استفاده از گیرنده متحد Logitech پشتیبانی می کند. یک دکمه در پایین امکان جابجایی سریع بین سه اتصال بی سیم مختلف را فراهم می کند. در حالی که بعضی از لوازم جانبی Logitech دارای شکافی برای ذخیره گیرنده در هنگام استفاده هستند ، MX Vertical به رغم اندازه فله ای که دارد ، قادر به جای دادن فضای لازم برای آن نیست.

به راحتی به ماوس MX Vertical عادت می کنید . MX Vertical کمی از سمت چپ زاویه دارد بنابراین انگشت شست و انگشتان دیگر به موازات بازو قرار نخواهند گرفت .
از موانع اصلی در انتخاب این ماوس شکل بزرگ ، ناخوش آمدی در انتخاب برای بردن به مسافرت و عدم وجود شکاف گیرنده نام برد.

ماوس MX Vertical هیچ ویژگی دیوانه واری را که انتظار دارید یک موشواره بازی داشته باشد ، ندارد.
اما برای بهره وری بهتر، سنسور به اندازه کافی دقیقی دارد. با داشتن DPI بین 400 تا 4،000DPI ، باید بتوانید بدون توجه به اینکه از مانیتور 720p یا 4K استفاده می کنید ، تنظیماتی را پیدا کنید که برای شما مؤثر باشد.

4934

کارآیی

 

از آنجا که دکمه های ماوس در کنار یکدیگر هستند ، فشار دادن روی آنها مستلزم نیروی جانبی است. هنگام فشردن ماوس معمولی زیر آن میز قرار دارد ، اما MX Vertical فقط یک انگشت شست را در برابر نیروی وارده از سمت مخالف و انگشت اشاره و میانی شما دارد. و این امر را هنگام فشار دادن دکمه ها که یک تلنگر مکان نمای کوچک و جزئی را باعث می شود که متوجهش میشویم. این خصوصاً در مورد دکمه وسط ماوس نیز از صدق می‌کند که به یک پرس سنگین تر نیاز دارد.

برای بازی با دقت بالا ، این امر مشکلاتی پدید می آورد. حتی در حین کار ، آن تلنگر مکان نما جزئی می تواند منجر به کلیک روی قسمت اشتباه صفحه یا عدم انتخاب کل متن شود. به راحتی می توانید این مشکل را با گرفتن یک حلقه راحت حل کنید ، اما این نکته را از کل این ماوس عمودی که برای جدا کردن فشار از بازوی شما طراحی شده است ، نفی نمی کند. اگر یک چنگک سبک دارید (شاید با استفاده از نوک انگشتان خود را بکشید و کف دست خود را کاملاً کنار بگذارید) ، این ممکن است انتخاب خوبی باشد. هرکسی که دستان محکم و قوی داشته باشد ، با این قبیل مشکلات هم کمتر مواجه خواهد شد.
عملکرد اتصال بی سیم با استفاده از گیرنده متحرک یک پدیده عالی محسوب میشود. ما هیچ گونه وقفه و تاخیری را تجربه نمی کنیم و به نظر می رسد که میزان رای گیری کاملاً بالا است.

جابجایی بین انواع اتصال نیز سریع است. ما آن را تنظیم کردیم تا از طریق گیرنده و بلوتوث به رایانه شخصی خود متصل شویم ، سپس آن را از طریق USB وصل کردیم USB اتصالات بی سیم را نادیده می گیرد بنابراین اگر هم با سیم و هم به صورت بیسیم به کامیپوتر متصل باشیم ماوس دچار لگ میشود. ما سعی کردیم که ماوس را در حین حرکت از آن جدا کنیم و در کل زمان هموار حرکت کند.
Mx Vertical

سخن آخر

جابجایی بلوتوث روی رایانه ما کمی کندتر است ، اما این ممکن است عیب لپ تاپ ها باشد ، زیرا تلفن ما ورودی بلوتوث را خیلی سریع تر تشخیص می دهد. بلوتوث نسبت به اتصال گیرنده بدتر است ، زیرا به نظر می رسد که میزان رای گیری پایین تر است و در واقع حرکت مکان نما که صاف نیست.

اگر از ماوس زیادی برای کار استفاده می کنید ، درد در دست ، بازو یا مچ دست خود را تجربه می کنید.
ماوس MX Vertical ممکن است تغییر در بهبود کار و سلامت دستتان ایجاد کند. ما در هنگام استفاده از آن در ناحیه بازو احساس آرامش بیشتری می کنیم ، به جز زمانی که مجبور شویم به طور مداوم سعی کنیم تا مکان نما را هنگام کلیک مانع حرکت کنیم. اما خیالمان از این بابت که یک موش ارگونومیک درجه یک است راحت می باشد.

بخش عمده ای از ویژگی های این ماوس ، آن را به بهترین گزینه برای کارمندانی که اغلب در حال حرکت دستشان هستند تبدیل می کنند. ولی قیمت آن و کلیک کردن ناخوشایندش به آن امتیازی منفی در رقابت با ماوس های دقیق تر مخصوصاً ماوس های گیمینگ می‌دهد.

اگرچه ما به چند جنبه انتقادی را برای شما ذکر نمودیم که مخاطب را برای خرید MX Vertical دچار تردید میکند ولی این در حالی است که هنوز یک ماوس قابل اطمینان است و با موفقیت یک نیاز خوشایند را برآورده می کند. اگر متقاعد شده اید که طراحی ارگونومیک ارزش انبوهی در رفاه شما و کلیک کردن بسیار زیاد را دارد ، میتوانید صاحب یک ماوس عمودی شوید که ممکن است خرج بیشتری برای کیف پول شما به بار بگذارد. اما خستگی را از تنتان در می آورد.

ماوس Razer Lancehead ، حرفه ای تر از حرفه ای ها را نیز ، مطالعه کنید.

 

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =