بررسی اختصاصی کیبورد Logitech K780 ،از ویندوز و iOS تا MacOS و Android در اختیار شما

Logitech K780

در طی یک روز ، بسیاری از ما گاهی اوقات بین دو یا سه دستگاه محاسباتی ، از صفحه کلید روی یک میز کار به صفحه کلید مجازی در یک دستگاه تلفن همراه حرکت می کنیم.آیا می توانید داده ها را در مورد این ابزارها از همان صفحه کلید جابجا کنید و به صفحه کلید دیگر وارد کنید ، خیلی ساده نخواهد بود؟

مدتی پیش ،شرکت Logitech چنین راه حلی را بر روی صفحه کلید بلوتوثی K380 انجام داد که به کاربران اجازه می داد تا با لمس یک دکمه ، بین دستگاه های مختلف بچرخند. در حالی که یک ایده فوق العاده است اما کاستی K380 این است که راهی برای نگه داشتن تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود را به صورت تایپ ارائه نمی دهد. Logitech در کیبورد اصلاح شده خود از طریق شیار که به بخش بالای صفحه کلید چندرسانه ای Bluetooth K480 اضافه کرده است این مشکل را حل کرده است .هم K380 و هم K480 به شما امکان می دهند تا سه وسیله را متصل کنید و به راحتی بین آنها جابجا شوید ، اما هر کدام محدودیت های خود را دارند. به عنوان مثال شیار K480 به اندازه کافی بزرگ است که فقط یک دستگاه همراه را در خود نگه می دارد  و صفحه کلید خود دارای پد شماره نیست. این مسائل و همچنین برخی کاستی های دیگر در صفحه کلید جدید Logitech ، یعنی صفحه کلید بی سیم K780 دیگر قابل مشاهده نیستند . با این حال ، این صفحه کلید جدید 70 دلار است ، بیشتر از قیمت کیبورد های قبلی و همچنین بیشتر از رقبا. آیا پیشرفت های آن ارزش این قیمت را دارد؟

 

صفحه کلیدهای اصلی و رومیزی جذاب هستند

 

15 اینچ عرض ، 6.2 اینچ عمق ، و 0.3 اینچ قد ، این اندازه K780 برای صفحه کلید رومیزی به طور متوسط ​​است ، اما کمی عمیق تر (از بالا به پایین) و سنگین تر از سایر کیبوردهای رقیب است. عمق و حفره اضافی بیشتر در درجه اول به دلیل شیار نرم و  پلاستیکی مانند لاستیک است که در قسمت بالای کیبورد قرار دارد. آنچه در مورد K780 بی نظیر است این است که ، به جای کلیدهای سنتی ، از کلیدهای بیضی شکل و کمی مقعر استفاده شده است . کیبورد K780 به زیبایی یک ماشین تحریر سبک قدیمی است. کلیدها ، صفحه بالایی کیبورد و قسمت زیرین از پلاستیک خاکستری تیره تشکیل شده اند و در قسمت پشتی محفظه ای قرار دارد که دارای دو باتری AAA به همراه دانگل USB “Unifikation” Logitech است که حداکثر هفت دستگاه بلوتوث این شرکت را پشتیبانی می کند.

 

Logitech K780

 

مزیت K380 و K480 که قبلاً ذکر شد این است که هر دو آنها کوچک و سبک هستند و تا حدودی آنهار را قابل حمل می کند ، در حالی که K780 به راحتی حمل نمی شود. با این حال ، حتی قابل حمل تر از مدل های کوچکتر Logitech ، صفحه کلید بلوتوثی تاشو مایکروسافت (70 دلار) است ، اما صفحه کلید بی سیم Logitech است که به شما امکان می دهد بین چندین دستگاه در پرواز تعویض کنید. اما کیبورئ مایکروسافت فقط از دو دستگاه پشتیبانی می کند ، در حالی که صفحه کلیدهای چند دستگاهی Logitech تا سه مورد قابل تنظیم است. سایز K780 همچنین برخی از مزایای راحتی را ارائه می دهد ،در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

دستگاه های جابجایی

 

می توانید K780 را با اکثر دستگاه های Windows ، Android ، MacOS ، iOS و ChromeBook جفت کنید. برای انجام این کار ، کافی است یکی از سه کلید عملکردی اول را کشف کنید تا K780 قابل اتصال باشد ، و سپس کد عبور ارائه شده توسط دستگاهی را که با آن جفت می شوید وارد کنید. پس از اینکه دو یا چند دستگاه را جفت کردید ، می توانید با فشار دادن کلید عملکرد مربوطه ، بین آنها جابجا شوید. شیار لاستیکی در قسمت بالا به اندازه کافی بلند است که حداقل دو دستگاه تلفن همراه را نگهدارد ، تلفن هوشمند و بیشتر تبلت ها را حتی در جهت افقی در خود جای می دهد ، و بافت لاستیکی شیار به اندازه کافی گنگ است که بتواند اکثر دستگاه ها را به صورت صاف نگه داشته باشد ، لمس کردن صفحه لمسی بدون اینکه آنها را سرنگون کنید. با این حال ، خود شیار به اندازه کافی گسترده نیست برای نگه داشتن دستگاه های تلفن همراه در محافظ ضخیم. Logitech می گوید که این شیار ، که آن را “smart device stand” می نامد ، دستگاه ها را تا 11.3 میلی متر نگه می دارد ، که تقریباً قابل قبول است.ما نمی توانیم چیزی را پیدا کنیم تا چیزی ضخیم تر از حدود 7/8 اینچ را جای دهد.

 

Logitech K780

 

همانطور که باید هر صفحه کلید چند دستگاهی ،مثل K780 مطابق با سیستم عامل (OS) که با آن جفت شده است ، پیکربندی می شود. به عنوان مثال در Android ، کلیدهای Home ، Back و سایر کلیدهای مرتبط را دریافت می کنید.در MacOS ، کلید Alt به کلید Command تبدیل می شود. در ویندوز ، کلید Option مجددا نقشه را بر روی دکمه Start و موارد دیگر از بین می برد. کلیدها حتی بر این اساس برچسب خورده اند.

 

کیبوردی نسبتاً راحت

 

در کل ، ما با K780 را به اندازه کافی راحت تایپ کردیم ، اما کلیدهای گرد ، مقعر کمی مورد استفاده قرار می گیرند که ممکن است در ابتدا شما را کند کند. این کلیدها دارای فرو رفتگی و گردش کافی هستند ، و سیستم کلید PerfectStroke Logitech را نصب می کنند ، که قرار است تایپ خاموش را تحویل دهد.اگرچه کاملاً ساکت نیست ولی از بیشتر صفحه کلیدها ساکتر است. K780 برای راحت کردن تر تایپ از سطح شبداری برخوردار است ، اما هیچ پایه داخلی برای افزایش این شیب وجود ندارد. چند ویژگی کم شده است ، به احتمال زیاد برای صرفه جویی در مصرف باتریبوده است ،ویژگی NUM نشانگر قفل و قفل درپوش ها و کلیدها دارای نور پس زمینه نیستند. اگر شما یک تایپیست لمسی ماهر نیستید ، ممکن است در استفاده از K780 ، در تنظیمات کم نور یا تاریک کمی دشواری ببینید. با این حال ، Logitech نرم افزار Windows و Mac را ارائه می دهد که وضعیت قفل NUM  را روی مانیتور شما نمایش می دهد.

 

Logitech K780

 

کیبورد بی سیم Logitech K780 ، ساده برای پیکربندی و تنظیم ، استفاده از آسان و تایپ با آن راحت است. جابجایی از دستگاهی به دستگاه دیگر ساده است و شیار که در بالا وجود دارد می تواند اکثر وسایل مثل موبایل و تبلت را در خود جای دهد. این چند ویژگی از کاسته شده مانند عدم وجود شاخص های قفل NUM و نشانگر ها و ما فکر می کنیم می توانست از یک شیب تندتر بهره مند شود. با این وجود ، این ویژگی در خدمت شماست تا بتوانید سریع و کارآمد بین چندین دستگاه متصل دهید.

 

آیا جایگزین بهتری وجود دارد؟

 

از میان صفحه کلیدهای چند دستگاهی که مورد بررسی قرار گرفته ایم ، Logitech K780 کاملترین آنهاست . کیبورد بلوتوثی چند دستگاهه Kingston KP400 قابل تعویض، از بعضی جهات قابل مقایسه است ، اما برای نگه داشتن دستگاه های تلفن همراه به صورت عمودی این شیار مخصوص را ندارد.سپس ، صفحه کلید بلوتوثی تاشو مایکروسافت نیز وجود دارد ، اما نه تنها راهی برای نگه داشتن دستگاه های تلفن همراه شما فراهم نمی کند ، بلکه فقط از دو دستگاه به طور همزمان پشتیبانی می کند. اما بسیار سبک و قابل حمل است. به نظر می رسد K780 با دوام و بسیار خوب ساخته شده است و به احتمال زیاد یا تمام دستگاههای محاسباتی شما اتصال پیدا می کند.

 

آیا ارزش خرید دارد؟

 

بله. اگر به دنبال کیبورد قابل حمل دیگری هستید ، خواهران و برادران آن ، K380 و K480 و همچنین صفحه کلید بلوتوثی تاشو مایکروسافت ، گزینه های بهتری هستند. اما K780 کامل ترین راه حل چند وسیله ای است ، خصوصاً برای کاربران دسکتاپ. راحتی و تطبیق پذیری موجود در مقایسه با سایر صفحه کلیدهای این دسته ، برچسب قیمت 70 دلاری را توجیه می کند.

 

در ادامه می توانید مقاله بررسی کیبورد Razer Huntsman Tournament Edition ، کوچک اما سریع را مطالعه کنید !

ایماکالا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =