بررسی کیبورد logitech g213 ، پلی میان گذشته و آینده

Logitech G213 Prodigy

کیبورد Logitech G213 Prodigy رنگی و جامع است ، اما هنوز هم برای چیزی که شبیه به صفحه کلید استاندارد اداری احساس می شود گران است.تا چند سال پیش ، رایانه شخصی به عنوان یک سیستم بازی گاه به گاه غیرقابل تصور بود. اکنون ، بین سیستم های ارزان قیمت ، بارگیریهای دیجیتالی ساده و یک صحنه داخلی پررونق ، رایانه شخصی معمولی بدون کارت گرافیک مستقل یک جایگزین کاملاً مناسب برای کسانی است که می خواهند از عناوین موبایل ساده فراتر روند – اما تنها در صورت داشتن سخت افزار مناسب.

وارد Logitech G213 Prodigy با قیمت 70 دلار شوید: یک صفحه کلید ارزان قیمت با گیمرهای در حال رشد طبق آمار . این صفحه کلید غشایی رنگارنگ و جامع است ، اما هنوز هم برای چیزی که احساس بسیار بدی را می کند مانند مدل استاندارد اداری بسیار گران است.برای گیمرهای جدید و آینده دار که نمی خواهند یک تن پول سرمایه گذاری کنند ، G213 کار را تمام می کند ، اما هرکسی که علاقه وافری به بازی های رایانه شخصی داشته باشد می خواهد با مدل های مکانیکی سازگار کار کند ، که میتوان با هزینه های کمتر از 100 دلار هم این خواسته را برآورده کرد.

Logitech G213 Prodigy

طراحی

کیبورد Logitech G213 Prodigy یک صفحه کلید خوش تیپ و بزرگتر از مدل استاندارد اداری است و اندازه آن 17.8×8.6 اینچ است. برای مقایسه ، رده برترِ Logitech G910 Orion Spark دارای اندازه 19.9 9. 9.6 اینچ است ، کیبورد G213 طیف گرافیکی بیشتری نسبت به G810 Orion با اندازه 17.5×6 اینچ دارد.

بیشترین عرض آن به بازوی پلاستیکی سخت محیطی اختصاص یافته است که خوشبختانه برای مجموعه ای از کنترل های رسانه ای اختصاصی نیز به فضای کمی احتیاج دارد. مانند بسیاری از صفحه کلیدهای اخیر کمپانی Logitech ، کیبورد Logitech G213 Prodigy به نظر می رسد که به همان اندازه میتواند هیجان بازی را در شما ارضا کند در عین حال توانایی انجام کارهای تولیدی از قبیل تایپ را نیز فراهم می کند . این یک طراحی خوب برای گیم های جدیدتر است که ممکن است برای بازی های زاویه ای و تهاجمی مورد استفاده قرار داده شود.

اگر برایتان جای سوال است که چگونه یک برند برتر مانند Logitech توانسته یک صفحه کلید بازی را زیر 100 دلار نگه دارد ، راز در کلیدهاست. برخلاف صفحه کلیدهای بازی اخیر Logitech ،کیبورد G213 یک مدل غشایی است نه مکانیکی.

6723

مخاطب هدف Logitech G213 Prodigy ممکن است با تمایز بین صفحه کلیدهای غشایی و مکانیکی آشنا نباشد. صفحه کلید های غشایی سابق با انتقال جریان الکتریکی بین دو غشای پلاستیکی و یک ورق نازک از فلز کار می کنند. در مدل جدید یعنی مکانیکال از سوئیچ های فردی در زیر هر صفحه کلید بهره مند شده است که مانند یک ماشین تحریر عمل میکند . به همین دلیل است که صفحه کلیدهای غشایی هزینه زیادی ندارند ، اما احساس پشیمانی در بازی ایجاد می کنند ، در حالی که صفحه کلید مکانیکی گران هستند ، اما بسیار بیشتر پاسخگو هستند.

سن صفحه کلیدهای بازی غشایی عمدتاً گذشته و از بین رفته است ، زیرا سرانجام گیمرها متوجه شدند که ده ها دلار برای لوازم جانبی که احساس می کنند بسیار شبیه به 20 مدل اداری هستند هزینه می‌کنند ولی تفاوت زیادی در سرعت پاسخگویی ایجاد نمیکند ، برای عادلانه بودن ، کلیدهای غشایی Logitech نسبت به صفحه کلید خارج از قفسه Staples پاسخگوتر و راحت تر هستند اما باز هم سرعت قابل قبولی در اختیارمان نمیگذارد. این کلید ها ساکت و مطبوع هستند ، اما شکافی بین آن چه در گذشته و حال گیمر ها پدید نمی آورد.

حداقل کلیدهای غشایی برای تایپ مناسب هستند.من در G213 با 12 خطا در هر دقیقه 123 کلمه به ثمر رساندم ،که در مقابل با مقایسه با 119 کلمه در دقیقه و نه خطا در صفحه کلید بازی معمول G810 Orion Spark به این نتیجه که برای تایپ کردن ایده آل هستند میرسیم.

4532

ویژگی ها

کیبورد Logitech G213 Prodigy بر روی نرم افزار گیمینگ عالی Logitech اجرا می شود ، که روش های زیادی برای شخصی سازی محیطی ارائه می دهد. دکمه های F1 تا F12 قابل برنامه ریزی است ، که برای بازیکنانی که می خواهند در ماکروها میانبر بزنند می‌تواند بسیار مفید باشد.

شما می توانید ترکیب دکمه مورد نظر خود را برای “حالت بازی” غیرفعال کنید ، که می تواند شما را از جدا کردن تصادفی از یک بازی جلوگیری کند. این نرم افزار همچنین به بازیکنان اجازه می دهد تا بازی ها را با پروفایل های سفارشی پیوند دهند ، که هم برای کلیدهای عملکرد مجدد و هم برای روشنایی مناسب است.

کیبورد G213 تنها صفحه کلید غشایی است که من از آن آگاه هستم و از نورپردازی RGB به صورت کامل در همه کلیدها استفاده می کند. شما می توانید حداقل در تئوری ترکیبات چشمگیری بسازید. اما در عمل ، چراغ ها کاملاً کم نور هستند و حتی در اتاق هایی که حتی دارای نور کم است ، رنگهای آبی و بنفش همانند رنگهای زرد و سبز شبیه هم هستند اگر نورپردازی بسیار زیبا و ظریف میخواهید G810 و G910 ، یک تجربه تکرار نشدنی برایتان خواهد بود.

Logitech G213 Prodigy

کیبورد Logitech G213 Prodigy RGB یک صفحه کلید مکانیکی نیست بلکه یک هیبرید مکانیکی / گنبدی با عملکردی آرام تر ، روشنایی کامل RGB و مقاوم در برابر نشت است که همه این ویژگی‌ها تنها ۷۰ دلار را برای شما آب خواهد خورد.

سرانجام ، کلیدهای اختصاصی رسانه ای مستحق ستایش هستند ، زیرا حتی برخی از صفحه کلیدهای سطح بالا نیز آنها را به نفع میانبرهای مبتنی بر کلید حذف کرده اند . با این حال ، احساس لاستیکی کلیدها ، همراه با غشای پوشاننده زیر آن ، تجربه را از آنچه کیبوردهای مخصوص بازی اختصاصی ارائه می دهند ، پایین می آورد.

من G213 را از طریق باتری استاندارد تست های خود برای بازی ها اجرا کردم ، همه این مورد برای جمعیت زیادی از بازیکنان و همچنین بازیکنان سخت گیر جذاب است. G213 در سطح هیئت مدیره عملکرد خوبی داشت ، و دربازی Overwatch اول شخص تیرانداز ، بازی استراتژی در زمان واقعی StarCraft II ، بازی اکشن ماجراجویی Rise of the Tomb Raider و بازی نقش آفرینی چند نفره آنلاین Marvel Heroes عملکرد قانع کننده و خوبی را از خود نشان داد .

Logitech G213 Prodigy
در حالی که این کلیدها به اندازه کافی دقیق نبودند تا گیمرها در بالاترین سطح در Overwatch با یکدیگر رقابت کنند ، اما به نظر می رسید کاملاً مناسب گیمرهایی است که مایل به پرش از بازی ای به بازی دیگر آن هم به طور بی وقفه هستند به همین ترتیب ، من نمی دانم چه تعداد از بازیکنان Marvel Heroes می خواهند با کلیدهای G213 به حملات endgame بپیوندند ، اما آنها برای کسانی که قصد داشتند مأموریت های نقشه برداری را به عنوان کاپیتان امریکا پاکسازی کنند ، خوب بودند.

احتمالاً بازی Rise of the Tomb Raider بازی بود که کلیدها به بهترین وجه کار می کردند ، زیرا بازی های اکشن / ماجراجویی با مشکل استاندارد ، به هیچ نوع سخت افزار خاصی برای مستر شدن نیاز ندارند. G213 همچنین یک انتخاب خوب برای کمپین تک نفره StarCraft II بود ، اگرچه من ارزش آن را برای قسمتهای بالای بازی رقابتی زیر سوال می برم.

سخن آخر

اگر چه می توانم هر گیمر رایانه ای رایج را متقاعد کنم که برای صفحه کلید مکانیکی 100 تا 150 دلار صرف کند و این که صفحه کلیدهای مکانیکی لوازم جانبی شگفت انگیزی برای بازی و تایپ کردن هستند و بسیار مورد پسند تر از همتایان غشایی خود هستند. با این حال ، قیمت یک نگرانی برای کسانی که گیمر نیستند ولی ممکن است هر از گاهی به بازی بپردازند محسوب میشود ، به خصوص اگر مطمئن نیستید که بازی PC سرگرمی برای شما است پس همین کیبورد میتواند انتخاب مناسب و امیدوار کننده ای برای شما باشد.

کیبورد Logitech G213 Prodigy به هیچ وجه یک صفحه کلید بازی عالی نیست. اما از طرف دیگر کاربردی و جذاب است و تعدادی ویژگی را که در صفحه کلید استاندارد اداری پیدا نخواهید کرد را ارائه می دهد . اگر می خواهید پاهای خود را در حوزه بازی خیس کنید ، ارزش دیدن دارد. اما اگر یک میتوانید هزینه کنید پس یک صفحه کلید مکانیکی تهیه کنید ، و لذت یک بازی واقعی و لذت بخش را بچشید.

مزایا

طراحی جذاب
کلیدها و پروفایل های قابل برنامه ریزی
عملکرد تایپ خوب

معایب

لیدهای غشایی
روشنایی کسل کننده
کمی گران است

بررسی و مشخصات کیبورد Corsair K68 RGB ،مقاوم دربرابرآب را میتوانید در ادامه مطالعه نمایید

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =