مشکل محدودیت ذخیره 8 مگابایتی فایل بازی cyberpunk 2077 صدای گیمرها را در آورد

بازی cyberpunk 2077

پس از انتشار بازی cyberpunk 2077 در کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس سیلی از نارضایتی ها از سوی گیمرها در توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی راه افتاد 

احتمالاً همه کسانی که بازی Cyberpunk 2077 را تهیه کرده اند از دیدن باگ ها و قفل شدن تصویر در مقاطعی از بازی حسابی جوش آورده اند ، اما آخرین مسئله ، موضوع مربوط به پروفایل حافظه ذخیره سازی 8 مگابایتی است که در نگاه عمومی  ، وقتی میبینیم از سمت چنین شرکت بازیسازی خفنی چنین سهل انگاری رخ داده کلی روده بُر خواهیم شد.

طبق Eurogamer  بازیکنان شروع به گزارش خراب شدن پرونده های ذخیره خود می کنند. دلیل چیست ؟ علت این است که گنجایش پرونده ذخیره ممکن است کم باشد بنابراین ظرفیت ذخیره آیتم های بزرگ را ندارد.

اما دز این دوره زمانه با این بازیهای حجیم (و با توجه به ریزه کاری ها و آیتم ها و ویژگی های متعدد یازی Cyberpunk 2077 ) از قبل هم میشد به این نتیجه رسید که باید پرونده ذخیره سازی بزرگتری را در نظر گرفت .

حتی چندین کاربر در تالارهای گفتمان Reddit و CD Projekt Red ( شرکت سازنده بازی ) مشکلات مربوط به پرونده های ذخیره شده خود را که بیش از این حد است ، گزارش کرده اند. به نظر می رسد این مسئله در درجه اول نسخه PC بازی را تحت تأثیر قرار می دهد ، اما بازیکنان در همه سیستم عامل ها باید مراقب باشند زیرا جزئیات کامل به طور رسمی تأیید نشده است.

 

cyberpunk-2077-save-files-larger-than-8-mb

 

GOG.com (که متعلق به CD Projekt است) یک صفحه پشتیبانی دارد که این مسئله را تأیید می کند. این توصیه می کند که بازیکنان “سعی کنند مقدار کمتری از وسایل و مواد ساخت را نگه دارند”. ( در واقع به زبان عامیانه داره میگه داداش بسه چرا هر چی سر راه میبینی ور میداری ، یه وقت رودل نکنی با این همه امکانات که تو بازی گذاشتیم و داری همه رو جارو میکنی یه چی هم بذار واسه آیندگان (: )

اگر پرونده ذخیره سازی خود را باز کردید و کلی مخلفات ( چیزمیز ) داخلش یافتید فاتحه بازی خود را بخوانید زیرا بار بعد که بازی را لود میکنید بازی اجرا نخواهد شد و با پیام ، داده های ذخیره شده آسیب دیده و بارگیری نمی شوند رو به رو خواهید شد.

در ضمن GOG اظهار داشت که ذخیره های خراب را نمی توان بازیابی کرد و در ادامه افزود: “ممکن است محدودیت اندازه پرونده ذخیره در یکی از وصله های بعدی افزایش یابد ، اما پرونده های خراب به همین ترتیب باقی می مانند.” CDPR بازیکنانی که فایلهایشان آسیب دیده را تشویق می کند تا برای ادامه بازی Cyberpunk 2077 فایلی که از بازی قبلا سیو کرده اند را جایگزین فایل خراب کنند.

علاوه بر این ، کسانی که با اشکال گلیچ (مشکل مقطعی و موقت در بازیها ، مثلا ممکنه یه لحظه ببینید شخصیتها تو هم گیر کردن یا تو دیوار میرن چیزی که در بازیهای قدیمی به وفور میبینیم) آیتمهای بازی که به صورت ناگهانی دوتا میشوند سر و کار دارند باید ذخیره ای را بارگیری کنند که تحت تأثیر آن نباشد.

 

cyberpunk-2077-save-files-larger-than-8-mb

 

توصیف مشکلات عدیده بازی Cyberpunk 2077 در این مقال نمیگنجد. اما با توجه به ورود مورد انتظار بازی با انبوهی از اشکالات فنی بزرگ و کوچک خصوصاً در پایه پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان باعث نارضایتی بسیاری از بازیکنان شده است.

عذرخواهی CD Projekt Red  برخی از بازیکنان را تشویق به بازپرداخت می کند البته آنهم پس از اینکه  CD Projekt Red اعتراف کرد این فاجعه به علت عدم مشورت قبلی با سونی و مایکروسافت ، به وجود آمده است ،اما با همه این تواصیف ، منجر به رد درخواست بازپرداخت بسیاری از بازیکنان به دلیل سیاست های موجود توسط سازندگان کنسول شده است.

هفته گذشته نیز ، سونی با استناد به عدم کیفیت بازی به عنوان گزینه ای هسته ای تصمیم به حذف کامل بازی Cyberpunk 2077 از فروشگاه دیجیتال PlayStation شد. CD Projekt Red ظاهراً با کسانی که خواهان بازپرداخت هستند تماس برقرار کرده است. در حالی که سازندگان با مدیریت بر سر راه اندازی بازی درگیر بودند ، جلسه داخلی با گفتمان مشابهی روبرو شد.

در نهایت پساز یک هفته یعنی  آخر هفته پیش CDPR ، وصله Hot Fix 1.05 را منتشر کرد ، وصله اصلی نسخه های کنسول به منظور از بین بردن بسیاری از اشکالات آن است. قرار است بعداً وصله ای برای رایانه شخصی وارد شود.

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =