نقد و بررسی و مشخصات کیبورد cougar 600k ، سکوی صعود کوگر

cougar 600k

مدتی گذشت و وقت آن رسید که نگاهی به cougar 600k بیندازیم ، که در واقع یک صفحه کلید مکانیکال پرچمدار Cougar میباشد. در حالی که بسیار منحصر به فرد به نظر می رسد ، و به راحتی به عنوان یک محصول Cougar قابل تشخیص است و تقریباً هر آنچه را که کسی ممکن است در صفحه کلید به دنبالش باشد ارائه می دهد. همه آنچه نیاز دارید ، از قبیل نورپردازی ، ماکرو ، شکل دهی منحصر به فرد ، ظاهری براق ، سوئیچ های مکانیکی ردیف بالا ، استراحتگاه مچ دست یا نرم افزار برای اینکه بتوانید کنترل کامل کیبورد را داشته باشید در اختیارتان قرار می دهد ، در واقع چیزی است که تحسین همه را برمی انگیزد.

یک اصل دیگر که کوگر کنار گذاشته است این است که مجموعه محرک را رها کرده است ، آنها بیشتر به دنبال راه هایی برای گنجاندن چیزهای دیگری که بسیاری از کاربران در یک کیبورد می خواهند داشته باشند هستند ، مانند نرخ پاسخگویی و عملکرد چندرسانه ای.

cougar 600k

صفحه کلید مکانیکی Cougar 600K مبتنی بر سوئیچ های مکانیکی Cherry MX Blue است ، دقیقاً همانند تعدادی از آن مکانیکال های چند سال قبل که Corsair ارائه داد. این کیبورد از پردازنده 32 بیتی ARM Core بهره میبرد و امکان عملکرد خوبی را نیز فراهم می کند و شامل مواردی مانند تنظیم نرخ پاسخگویی در پرواز ، پشتیبانی 6-کلید یا پشتیبانی کامل از NKRO از طریق USB ، و میزان رای گیری پیش فرض 1ms است.

 

صفحه کلید  Cougar 600K نیز از نوع مستطیل استاندارد نیست و آن هم به علت قسمت بالایی آن است ، این در حالی است که بخش پایین صفحه کلید از پلاستیک است ، قسمت بالا یک صفحه آلومینیومی مرتفع است که از سوئیچ ها پشتیبانی می کند. استراحتگاه کف دست نیز وجود دارد که قابل جابجایی است و حتی امکانات بیشتر ، یک سکوی لاستیکی روی استراحتگاه کف دست گفته شده وجود دارد که اگر احساس مناسبی برایتان نباشد نیز قابل جابجایی است.

با نگاهی به مکانهای معمولی که وسایل خود را از آنجا خریداری می کنیم ، به نظر می رسد که تصمیم بگیریم سری به فروشگاه های مختلف بزنیم ، شاید فکر کنیم قیمت گذاری برای کیبورد همه جا یکسان است ، اما اینطور نیست ولی شاید در همه فروشگاه ها با حمل رایگان ارائه شود.

درایورها و کلیدهای ماکرو را فراموش کنید و همچنین یک صفحه کلید کمی کوچکتر از آنچه 700K بود را تصور کنید، در عوض 20 دلار صرفه جویی کرده اید . این چنین امکانی را در MSRP نیز مشاهده میکنیم به این صورت که MSRP 139.99 دلار تعیین شده ، اکنون شاهد آن هستیم که 129.99 دلار ذکر شده است ، و اگر همه چیز طبق پیش بینی شده کار کند ، احساس می کنیم که این قیمت گذاری در مقایسه با بسیاری از پیشنهادات دیگر موجود در بازار ، خارج از تصور نیست.

بنابراین بیایید بیشتر با 600k آشنا شویم .

Cougar اخیرا تمام تلاش خود را بر این گذاشته که اگر صفحه کلید هایش با مشکل مواجه شد ، به همان سرعت مشکلات را اصلاح کند! از هم اکنون ، مطمئناً ایمان ما به Cougar احیا شده است ، و Cougar 600K در حال حاضر بسیاری از آنچه هر کاربری نیاز دارد از جمله ، سبک ، سوئیچ خوب ، عملکرد را شامل می شود و همچنین یک طراحی بدون محرک است که بسیاری از توانایی ها را در خود جای داده است.

بسته بندی ، لوازم جانبی و مستندات

این بسته بندی به رنگ مشکی و خاکستری ساخته شده و تصویر بزرگی از صفحه کلید را در وسط ارائه می دهد. در انتها ، نامگذاری محصول را می یابیم ، به همراه هفت ویژگی اصلی که در Cougar 600K باید ارائه دهد.

وقتی صحبت از پشت جعبه می شود ، Cougar بسته بندی را به اندازه ای با مطالب پوشانده تا آنجا که حتی کلیدهای ثانویه و کارهایی که انجام می دهند را گوشزد می کنند و در سمت راست هشت ویژگی را که می توان در این صفحه کلید یافت ، لیست می کند. مجددا در قسمت پایین ویژگی ها را پوشش می دهد حتی آنها را به چند زبان در سمت راست نیز ارائه می دهد.

بسته بندی داخلی Cougar 600K درجه بالایی از کیفیت را دارا است. استفاده از فوم متراکم برای احاطه کیبورد که آن را ازخراشیده شدن و صدمه در حمل و نقل حفظ می کند . آنها همچنین استراحتگاه کف دست را از صفحه کلید جدا می کنند و سیم کشی آن در مقوایی در قسمت پشتی قرار می گیرد.

 

بعد از بلند کردن کیبورد از جعبه ، پاکت مشکی که در سمت چپ مشاهده می کنید ، در قسمت انتهایی جعبه قرار دارد. در داخل آن کتابچه راهنما پیدا خواهید کرد که در مورد اتصالات و همچنین عملکرد دکمه ها کمک می کند. برای کسانی که به برچسبها اهمیت ویژه ای قائل هستند ، Cougar مجموعه ای از برچسب ها را برای برچسب زدن به هر چیزی که احساس می کنید ظاهر خوبی دارند آماده کرده اند.

cougar 600k

وقتی که از سمت چپ به Cougar 600K نگاه می کنیم ، می توانیم از قسمت زیرین پلاستیکی بافتی که در لبه های بالا و پایین صفحه کلید پیچیده می شود رامشاهده کنیم.
در وسط آن نیز صفحه زاویه دار و آلومینیومی مرتفع را مشاهده می کنیم ، که پیچ برنجی را در پشت خود ارائه می دهد.

cougar 600k

در لبه سمت چپ بالای صفحه ، دکمه های نرخ تکرار را می یابیم و شامل دکمه های 1،2،4و8 برابر می باشد، و بر روی هر هشت کلید ورودی جداگانه تعبیه شده است. در سمت راست دکمه ها، شکافهایی با چراغ LED قرار گرفته است که نشان می دهد در حال حاضر کدام یک از حالت ها فعال است.

بخش اصلی صفحه کلید ، طرح اصلی کلیدها را ارائه می دهد. نکته دیگر در مورد طراحی صفحه این است که صفحه کلید دارای سوئیچ های غیر قابل تعویض است ، وقتی لا به لای کلیدها از چیپس و بیسکوئیت پر شود ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که کیبورد را بلند کنید و کمی آنرا تکان دهید تا تمیز شود هر چیزی که ممکن بین کلید ها باشد خارج می شود.

در سمت راست بالای کیبورد Cougar 600K ، ما با دکمه روشنایی شروع مواجه می شویم که به شما اجازه می دهد تا فلش و کلیدهای WASD را در صورت دلخواه روشن کنید و در کنار آن یک کلید قفل ویندوز نیز قرار دارد. با حرکت بیشتر به سمت راست ، کلیدهای پخش / مکث ، توقف ، عقب و کلیدهای سریع رو به جلو را پیدا می کنیم. در زیر آن ، در صفحه آلومینیومی ، کلیدهای چندرسانه ای وجود دارد که دکمه های قطع صدا ، صدای کمتر و افزایش صدا را شامل میشوند.

cougar 600k

در مورد بقیه کلیدهای موجود در کیبورد ، به جز دو کلید ، باقی بسیار معمولی است. کلیدهای Scroll Lock و Pause Break عملکردی دوگانه هستند و بدین ترتیب می توانید بین پشتیبانی 6K (6 کلید برگشتی) یا NK (بازگردانی کامل کلید N) جابجا شوید.


در حالی که به سمت راست حرکت می کنیم ، یک تصویر آینه(متقارن) از آنچه که سمت چپ ارائه شده است ، پیدا می کنیم ، این تقارن حتی وقتی به سمت پایین یعنی بخش برنجی که با نام Cougar در لبه بالای صفحه کلید همخوانی دارد.

صفحه کلید را کمی بیشتر به سمت چپ می چرخانیم ، همانطور که به لبه عقب صفحه کلید می رسیم ، تقریباً بلافاصله درگاه USB Pass 2.0 USB را می یابیم.

این کابل بافته از سوراخ چشمی grommet که به عنوان پشتیبانی پشتی لاستیکی ایجاد شده است ، خارج می شود. کابل ضخیم منفرد سپس به دو شاخه تقسیم می شود. هر دو از روکش طلا هستند ، در هر دو اتصال ، Cougar حک شده است ، اما یکی از آنها دارای یک علامت USB برای نشان دادن آن به شماست.

قسمت زیرین کیبورد بسیار صاف است و بدون ایجاد شکل و طرحی برای تقویت صفحه آلومینیومی بالا که آن هم صاف است ساخته شده است ، گوشه های جلوی تابلو لنت های لاستیکی کوچکی را ارائه می دهد و در قسمت پشت ، تنها پد روی پایه ها قابل ارتقا است.

cougar 600k

 

با توجه کردن به روی استراحتگاه مچ دست ، متوجه می شویم که سمت چپ استراحتگاه مچ دست لاستیکی است و در کنار نامگذاری محصول در وسط آن ، از بیت های رنگی برنجی بیشتر استفاده شده که برای مطابقت با باقی طراحیش از آن بهره برده شده است.

cougar 600k

پد لاستیکی قابل جدا شدن است زیرا با آهن رباها در محل نگه داشته می شود و طراحی قابل قبولی هم ندارد ، در واقع می توان گفت در سمت راست کیبورد آن را برای افرادی که فقط هنگام بازی ترجیح می دهند از کلیدهای جهت دار استفاده کنند ، اضافه کرده اند.

صفحه کلید به صورت یک صفحه در یک پلاستیک سفید مات قرار گرفته است و سپس رنگ آمیزی شده است تا رنگ مشکی را که در اینجا مشاهده می کنیم به آن داده شود. این روش بسیار معمولی است و از این روش برای عبور LED ها از آنجا که در نظر گرفته شده استفاده می شود.

در زیر کلاهک ها ، یک طرح کامل از سوئیچ های آبی Cherry MX پیدا خواهیم کرد ، به جز میزان تکرار و کلیدهای چندرسانه ای ، همانطور که به زودی مشاهده خواهید کرد ، آنها از کلیدهای پد و گنبدی استفاده می کنند.

cougar 600k

این PCB همان چیزی است که ما در زیر کلیدهای نرخ تکرار پیدا کردیم ، جایی که هرکدام از آنها توسط یک سوئیچ پد آبی پشتیبانی می شوند. و صد البته مهم تر از همه استفاده از کلید های مکانیکی است.

Under the caps, we indeed find a full layout of Cherry MX blue switches, except for the repeat rate and multimedia keys, as you will soon see, they use pad switches and domes. Read more: https://www.tweaktown.com/reviews/7210/cougar-600k-mechanical-gaming-keyboard-review/index4.html

 

با حرکت به سمت راست ، شش مورد دیگر از کلیدهای پد برای روشنایی ، قفل شدن و همچنین کلید هایی در ردیف بالایی کلیدهای چندرسانه ای پیدا می کنیم. در حالی که بدیهی است که آنها کلیدهای تغییر حجم صدا هستند ، ما صادقانه میزان استحکام آن ها را نمی دانیم و آرزو می کنیم که آنها در طول سوئیچ های ثانویه تداوم خود را حفظ کنند.

PCB بیشتر تمایل دارد هرگونه لحیم کاری باقیمانده در سوئیچ ها را تمیز کند ، همانطور که میبینید هر چه به کنترل کننده نزدیکتر می شویم ، می بینیم که آنها تمیزتر میشوند .

در حالی که ما قطعاً احساس می کنیم که پردازنده میکرو کنترل کننده ARM Cortex MCU 32 بیتی برای این صفحه کلید بیش از حد است ، بنابراین پردازنده NXP LPC11U114F همان چیزی است که آنها تصمیم گرفته اند در 600K از آن استفاده کنند.

cougar 600k

آخرین تصویری که از کیبورد Cougar 600K برای شما میخواهیم ارائه دهیم این است که سراسر کیبورد را روشنایی های LED فرا گرفته است. تعداد زیادی LED در لبه بالایی برای کلیدهای مختلف و چراغ های قفل وجود دارد و در مورد بخش اصلی ، فقط کلیدهای WASD و کلیدهای جهت دار در این طراحی روشن می شوند.

 

cougar 600k

در کل وقتی که ما در حال بررسی کیبورد Cougar 600K بودیم احساس کردیم که این صفحه کلید حریف واقعی در برابر کیبورد های دیگر و سختی تصمیم شما برای انتخاب این کیبورد با بودجه بالا باشد. با استفاده از انواع مختلف سوئیچ ، متوجه میشویم حتی هنگام استفاده محدود از سوییچ های نرم تر که در قسمت بالایی کیبورد استفاده شده است ، حس خوشایندی از تهیه این کیبورد در شما به وجود می آید.

اگرچه کاملاً روشن نیست ، اما درهر موقعیت بازی ، گیمری آسان برای بازی در تاریکی مطلق می دهد. دارای ظاهری ساده و تمیز است ، اما طراحی زاویه ای که Cougar برای صفحه کلیدهای خود استفاده می کند را در نظر بگیریم در عین حال ظریف نیست . همچنین از آنجا که من هنوز از “صفحه کلید دزدان دریایی” Tessoro با کلید R تکرار خود استفاده می کنم ، ما قصد داشتیم این کیبورد را به صورت یک سکّان روزانه در استفاده تمام وقت قرار دهیم. اما در نهایت متوجه شدیم تحمل این همه کار را ندارد ، در ضمن در هنگام استفاده از کلید های نرخ تکرار دچار سردرگمی خواهید شد.

 

بررسی و مشخصات کیبورد logitech g413 carbon ، یک مکانیکال ارزان را در ادامه مطالعه کنید.

 

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 16 =