بررسی و مشخصات کیبورد Corsair K68 RGB ،مقاوم دربرابرآب

بعضی اوقات به نظر می رسد که مدل های کیبورد خاصی نیز وجود دارند و صفحه کلید بازی مکانیکال Corsair K68 RGB احساس می کند. که دلیلی بر وجود آن باشد . دلیل چی؟
داشتن یک صفحه کلید بازی پرمحتوا که از ریخته شدن بطری نارنجی Fanta نمی ترسد.شرکت Corsair آنچه را که اساساً صفحه کلید مکانیکی RGB شما است با Cherry MX Reds (یا blue به عنوان گزینه جایگزین) در اختیار شما قرار داده ، و سپس محافظت از آب و گرد و غبار را نصب کرده است. این کیبورد فقط 119 دلار هزینه دارد (119 پوند ، 199 دلار AU). این پایین تر از صفحه کلیدهای مشابه مانند SteelSeries Apex M750 با قیمت $ 139 (149 پوند ، 249 AU دلار) و Logitech G513 با قیمت 149 دلار (159 پوند ، 179 دلار AU) Logitech G513 به فروش می رسد و هیچکدام از آنها مقاومت در برابر آب ندارند.
نتیجه یک صفحه کلید بازی با قیمت مناسب و با کیفیت می باشد که از بخش ظاهری و به همان اندازه از بخش عملکرد آن میتوانید لذت ببرید.
Corssair K68 RGB

طراحی

کیبورد Corsair K68 RGB دارای طراحی ساده و بدنه اصلی ای که ازنظر ظاهری بسیار محکم است. گوشه های تیز در اطراف صورت و منحنی های صاف در اطراف پایه وجود دارد. در همین حال ، یک شیار در طول صفحه کلید ، بالاتر از کلیدهای عملکرد و در اطراف آن ایجاد شده است .گذشته از طراحی آج فلزی نوار فضا ، هیچ چیز در مورد ظاهر فیزیکی گیمینگ نیست.

کابل مستقیم از پشت ، از آنچه که قبلاً استفاده می کردیم ضخیم تر است ، و اتصال USB کمی بیش از حد تقویت شده است. این بند ناف تنها برای زیبایی شناسی حجیم به نظر می رسد ، زیرا در این مدل مانند USB موجود در Corsair K95 RGB Platinum ، هیچگونه گذر USB وجود ندارد.
Corssair K68 RGB
پایه هایی در قسمت پایین Corsair K68 RGB وجود دارد که امکان تنظیم زاویه بسیار جزئی را فراهم می کند. در حالی که یک استراحتگاه مچ دست در جعبه گنجانده شده است ، پلاستیکی با بافت نرم در آن به کار برده شده که احساس ناخوشایند پوستی ایجاد میکند ، و در مقایسه با سایر استراحتگاه مچ دست هایی که در برند های دیگر میبینیم واقعاً نرم نیست.کلید های صفحه کلید بسیار خوب هستند و فقط یک منحنی مقعر دارند که به انگشتان ما کمک میکند تا محکم و مطابق با محور فشار از سوی انگشتانمان عمل کند.

 

ویژگی ها

 

ویژگی برجسته Corsair K68 RGB مقاومت در برابر آب است. Corsair با احاطه کلیدهای اصلی با محفظه های لاستیکی ، این امر را مدیریت کرده است.چراغ های RGB نیز در زیر همان بسته بندی شفاف قرار دارند که باعث ایجاد درخشش با پراکندگی جذاب می شود.نورپردازی به همان خوبی که قبلاً عادت کرده ایم در سوئیچ های گیلاس(Cherry) دیده می شود ، به این صورت که نویسه های بالای کلیدها روشن است و نیمه پایانی صفحه کلید به خوبی روشن نیست.

Corssair K68 RGB

در حالی که ما از نحوه تغییر نور پیش فرض رنگین کمان در صفحه کلید لذت می بریم ، نور پس زمینه بر اساس هر کلید نیز قابل تنظیم است. نرم افزار Corsair Utility Engine (iCUE) نرم افزاری دوستانه برای سفارشی کردن ظاهر صفحه کلید نیست ، اما قالب هایی را برای شخصی سازی سریع ارائه می دهد ، و ابزارهایی همه برای سبک کردن نور وجود دارد ، هرچند ممکن است دوست داشته باشید ، پروفایل ها را به برنامه های مختلفی پیوند دهید و این امر تا زمانی که خودتان تعیین کنید در اختیارتان قرار دارد.

فراتر از کلیدهای استاندارد Corsair K68 RGB ، کلید های numpad ، شامل کنترل صدا و پخش رسانه ، یک دکمه نور پس زمینه و یک دکمه دوستانه برای بازی نیز در دسترس است که می تواند کلید ویندوز را غیرفعال کند ، بنابراین شما به طور تصادفی از منوی شروع در وسط یک بازی استفاده نخواهید کرد . برای غیرفعال کردن این ویژگی از کلید های Alt + Tab ، Alt + F4 و Shift + Tab می توان این قفل را تنظیم کرد.

5587

کارآیی

کیبورد Corsair K68 RGB به عنوان یک صفحه کلید بازی مکانیکی با قابلیت بسیار بالا ارائه می کند. در طول جلسات بازی ما ، هرگز با مشکل بر نمی‌خوریم و هیچگاه کلید اصلی را که بعد از اجازه کار خاموش کرده ایم ، یا کلید دیگری را که هنوز در دست نگه داریم ، آزاد نمی کند.با کمال تعجب ، ما نسبت به Cherry MX Reds در K68 RGB از آنچه معمولاً احساس می کنیم ، احساس بهتری داریم. ممکن است تجربه های بیشتری نسبت به قبل از فعال شدن کلید در شما وجود داشته بوده باشید باشد ، اما در این کیبورد راحت تر می توانید انگشتانتان را روی کلیدها آن هم به طور بی وقفه قرار دهید. این باعث می شود تجربه بازی و تایپ کاملاً برای شما رضایت بخش باشد.

کلیدهای صفحه کلیدضد آب دارای پیچ و تاب معمولی هستند که ما قبلاً در سوئیچ های Cherry MX Red استفاده می کردیم ، اما عایق لاستیکی در زیر کلیدها به پنهان کردن دسته معمولی صفحه کلید مکانیکی کمک می کند.البته ، با داشتن امتیاز IP32 برای گرد و غبار و مقاومت در برابر آب ، K68 RGB نیازمند یک آزمایش شکنجه بود که ما آن را انجام دادیم. یک هفته با بارش باران سپس یک هفته گرد و غبار جمع شده روی صفحه کلید و حدود یک لیتر آب ، همه آنچه را که برای آزمایش نیاز بود انجام دادیم و سربلند از آن بیرون در آمد .

Corssair K68 RGB

حتی با وجود ریختن آب در آن ، K68 RGB (در سرما لرزید اما تن ما را نلرزاند) با تمام کلیدهای دارای نور پس زمینه درخشان که معمولاً با آن تایپ می کنیم (حتی ما این بررسی را با استفاده از کیبوردی که هنوز از آن قطره های آب چکه می کند) نوشتیم. متأسفانه این کیبورد شامل هیچ نوع سیستم کانالری مانند صفحه کلید Toshiba Thinkpad در برابر ضربه و برخورد نمی باشد.

وقتی آب به روی کیبورد ریخته شود همچون یک حوضچه آب روی کیبورد جمع می شودتا اینکه از لبه های صفحه کلید سرازیر شود و بیرون بریزد . و از آنجا که زاویه صفحه کلید نقش مهمی در نگه داشتن مایعات و مواد زائد دارد ، نمی توانید صفحه کلید را بلند کنید و آن را خاموش کنید. لازم نیست به خودتان زحمت بیشتری بدهید(نمیخواد دل و روده کیبورد رو بریزی جلو آفتاب خشک بشه) تنها کافی است با یک دستمال صفحه کلید را پاک کنید و بگذارید در هوا خشک شود ، اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید همانطور که خیس است آن استفاده کنید.

 

ویدئوی بررسی و تست کیبورد Corsair K68 RGB

 

 

 

کیبورد Corsair K68 RGB یک کیبورد گیمینگ مکانیکال خوب است که طوری طراحی شده که از مقاومت بالایی در برابر آب برخوردار باشد و می تواند از ناکامی های گاه به گاه جان سالم به در ببرد. و این جان سالم به در بردنش را مدیون سیستم کانال داری است که مایعات را خارج میکند با همه این مزایا و نکته های مثبتی که از آن بهره میبرد جای زیادی برای طراحی مفیدتر و بهبود ویژگی ها دارد.کیبورد K68 RGB بسته ای مشابه آنچه رقبای خود هنگام ورود به بازار با قیمت پایین تر عرضه میکنند ارائه می دهد. اگر استراحتگاه مچ دست راحت تر و استفاده از نرم افزار سفارشی سازی ساده تر بود، K68 RGB می توانست حتی بیشتر از دیگران بازار را به تسخیر خود در آورد.
Corssair K68 RGB

کیبورد Corsair K68 RGB یک انتخاب عالی برای هرکسی است که به صفحه کلید مکانیکی با کیفیت و دارای روشنایی شگرف نیاز دارد و در ضمن در مقابل نوشیدنی های ریخته شده نیز از خود محافظت میکند.

مزایا

صفحه کلید مکانیکی آرام و کم سر و صدا
بدون هراس از ریختن نوشیدنی
قیمت عادلانه

معایب

کلید های چسبناک
استراحتگاه مچ دست ناخوشایند
سیستم زهکشی وجود ندارد

بررسی کیبورد MSI Vigor GK70 ،اژدها در اختیار شما را در ادامه مطالعه کنید.

 

پشتیبانی 1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 17 =